KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2014. december 28., vasárnap

BEST OF 2014

Idén is elérkezett az év végi összesítők ideje, bár még felkerülhet 1-2 elmaradt értékelés a blogra, de ez már nem változtat a végső döntéseinken.
2014-ben hoztuk, amit megígértünk, Lupi 100+ én (Kelly) 70+ könyvet olvastunk. Részemről  jelentős volt az idén a kéziratok olvasása, ami kb. 20 könyvet jelentett. Mai napig 119 könyves értékelés került fel az idei évben, ami szép teljesítmény. A bejegyzésekhez 160 kommentet kaptunk, amit köszönünk! A következő Best of.. listát a saját idei olvasmányaink alapján válogattuk össze.

Legrosszabb könyv
Kelly: Antonio Ferrara Rossz voltam
Tényleg rossz volt a gyerek a könyvben, de nem csak rossz, hanem egy idióta. Lehet, hogy nyújtott mondanivalót valakinek ez a történet, nekem elment a negatív irányba.
Az első könyvet imádtam, de szerintem kevesen voltak, akik nem így éreztek. De ez a második rész… Átgondolatlan, koncepció nélküli, kilométerekről süt róla, hogy a rajongók miatt készült, “kényszerből”.

Legrosszabb karakter
Kelly: Katy Evans: Real - Valós - Brooke karaktere tragikus volt.
Lupi: Rebecca Donovan: Visszafojtott lélegzet című könyvének főhősnője, Emma.
Az első részben nagyon sajnáltam, rengeteg borzalom történt vele, de a második részben… Ami jó lehetett volna, azt is elrontotta, ő az a tipikus ember, akit én a “Taigetosz-pozitív” kategóriába sorolok.

Legrosszabb borító
Vigasztaló valamelyest, hogy az eredeti borítók se jók, de ez sem sikerült jobban.
A sorozat első részének annyira jó volt a borítója, ez viszont nálam a vicc kategóriába megy. Egyszerűen nem értettem, hogy a kiadó miért állt rá erre a vonalra.

Legnagyobb csalódás
Kelly: Katy Evans: Real - Valós Sokkal többet vártam, tipikus példája az eltúlzott hype-nak.
Lupi: Veronica Roth: A hűséges
Még mindig nem hevertem ki a sorozatnak ezt a befejező kötetét. Többet nem is szeretnék róla mondani, úgy mindenkinek csak jobb lesz.

Legnagyobb pozitív meglepetés
Kelly: Róbert Katalin: Szíből, színből, igazán Viszonylag sok magyar könyv is sorra került az idén, féltem is tőlük rendesen, és ez a könyv volt az, ami a legjobb olvasásélményt adta, imádtam a történetet.
Lupi:Szabó Tibor Benjámin: Az első küldetés (EPIC 1.)
Kicsit félve indultam neki a történetnek, de egyszerűen letehetetlen volt. Egy izgalmas, rejtélyekkel teletűzdelt, nyomozós történet, ami Budapesten játszódik.

Legjobb borító 
Kelly: Külföldi: Cassandra Clare: A hercegnő - Pokoli szerkezetek #3 Igen, nekem erre az évre esett ez a könyv, és imádom a borítóját, második befutó a Mennyei tűz városa lett volna.Magyar: Lakatos István: Óraverzum - 1 - Tisztítótűz Nincs jobb szó, csodás!

Lupi: Külföldi: Bár többet is tudnék választani, mert nagyon jó borítókat láttam, de kimagaslik Ann Aguirre Horda című könyvének a borítója. Egyszerűen imádom.
Magyar:Kemese Fanni: A viharszívű Mya Mavis borítója. Nagyon szerettem volna, ha ezt választja Fanni és a kiadó is, és örülök, hogy ők is így döntöttek.

Legjobb debütáló író
Kelly: Rainbow Rowell: Eleanor és Park az egyik legjobb idei könyv volt, a szerző első regénye, csodálom a stílusát.
Lupi: Leigh Bardugo  A Grisa trilógiából még csak a Shadow and Bones - Árnyék és Csont részt olvashattam, de ezzel nekem már bizonyított annyit, hogy őt válasszam.

Legjobb világfelépítés
Kelly: Rebecca Maizel: Infinite days - Végtelen napok - Ezt a vámpírvilágot szeretem, ahol a vámpírok vérszomjasak és kegyetlenek. Ebben a történetben remek volt a világfelépítés és a mitológia.
Lupi: Richelle Mead: Immortal Crown (Age of X#2) - Egy biztos. Richelle Mead még mindig tanítandó példa arra, hogyan kell egy képzeletbeli világot szinte tökéletesen felépíteni. És ez a regénye jó példa erre.

Legjobb szerelmespár
Kelly: Colleen Hoover: Slammed - Szívcsapás Lake és Will volt számomra a legjobb szerelmespár. Nehéz volt a választás, és nem kicsit nyomott a latban, hogy tiltott szerelemről van szó, sok-sok nehézséggel. Az ilyeneket szeretem.
Lupi: Sok nagyon jó szerelmespárról olvashattam idén, de most már én is eljutottam arra a szintre, hogy igen, Daemon és Katy (Lennifer L. Armentrout: Luxen sorozatából) a legjobbak. A köztük lévő kémia és az élcelődéseik egyszerűen levettek a lábamról.

Legjobb főhős
Kelly: Jennifer A. Nielsen: The False Prince - A hamis herceg -  Sage, a főszereplő srác a legjobb főhősöm az idén, remek karakter, aki az utolsó pillanatig tartogatott meglepetéseket.
Lupi: Richelle Mead: The Fiery Heart - Bloodlines#4 - Adrian Ivashkov, az én édes, drága, smaragdszemű “álomjáróm”, aki hatalmas utat járt be, míg a “partyboy”-ból felnőtt és eljutott ahhoz a fiúhoz, akiben már mindenki bízik, gondoskodó és képes nagyon szeretni. Nagyon fáj őt lassan elengednem, pedig nemsokára itt a történet vége.

Legjobb főhősnő
Kelly: Maria V. Snyder: Poison Study - Méregtan - Yelena egy remekbe szabott hősnő, csupa okosság, semmi rinyálás. Perfect. (Picivel mögötte végzett Lenah a Végtelen napokból, őt is imádtam)
Lupi: Itt három jelöltem is volt, és bár az egyiket végül kitettem (ő igazából a történet végén lett nagyon “badass”, míg a másik kettő végig az volt), de kettő közül nem tudtam választani, így elnézést, de ezt a posztot ketten osztják meg: Richelle Mead: Immortal Crown (Age of X#2) főhősnője, Mae Koskinen és Sarah J. Maas: Crown of Midnight - Éjkorona  könyvének főhősnője, Celeana Sardothien. Mae töretlenül ott van a legjobbak között, Celeana pedig ebben a részben lett végre az a karakter, akit az írónő már az első részben megígért nekünk.

Legjobb szerelmi háromszög
Kelly: Róbert Katalin: Szívből, színből, igazán - Alex, Patrik és Lilla - meglepetés számomra is, hogy kiütnek mindenki mást ebből a kategóriából.
Lupi: Helena Silence: Ezüsthíd - Lena, Alex és Theo - két nagyon jól megírt férfikarakter, akik közül nem hiszem, hogy bárki is könnyen tudott volna választani

Legjobb nem szerelmi kapcsolat

Kelly: Jay Kristoff: Stormdancer - Vihartáncos Yukiko és Buruu kapcsolata egyedülálló, az ember és a mennydörgéstigris közötti kötelék félelmetesen jól megírt eleme a történetnek.
Lupi: Magyar: On Sai: Lucy - Lucy és a köpeny-lénye közti különleges kapcsolat
Külföldi: David Benioff: Tolvajok tele - Lev és Kolja nem is lehetne különbözőbb egymástól, de mégis nagyon összeillettek, mint két testvér.

Legjobb ütközet/harc jelenet
Lupi: Magyar: On Sai: Lucy Ahogy Scar kinavigálja a teherhajót az ellenséges “vizekről”
Külföldi: Sarah J. Maas: Crown of Midnight - Éjkorona Ahol Celeana végre megmutatja a “badass” énjét egy szeretett személy kiszabadítása miatt

Legjobb ellenség karakter
Kelly: Jeannette Walls: Az Ezüst Csillag - Jerry Maddox munkafelügyelő karaktere tipikusan undorító pénzes kéjenc, kellőképpen lehet utálni.
Gyűlölve imádni, vagy imádva gyűlölni - nem könnyű eldönteni.

Legjobb "PASI"
Kelly: Colleen Hoover: Hopeless - Reménytelen - Dean Holder - az tetszett benne, hogy igazi karakternek éreztem, pont úgy viselkedett, ahogy elvártam. 
Lupi: Wendy Higgins: Angyali szövetség - Kaidan Rowe  Veszélyes, ellenállhatatlan és ebben a részben új oldalát is bemutatja, azt a fiút, aki mindezek mellett képes nagyon szeretni.



Legjobb történelmi helyszín 
Kelly: Rebecca Maizel: Infinite days - Végtelen napok - Lenah visszaemlékezései a múltba több történelmi helyszínre is elviszik az olvasót, Franciaország, Anglia, Skócia.
Lupi: Itt nagyon nehéz helyzetbe kerültem, mert három olyan könyvet is olvastam, ami mind-mind más helyszínen játszódik, de az írók ugyanolyan, szinte tökéletesen mutatták be a helyszínt. Így íme, mind a három, rangsorolás nélkül: Robin LaFevers: Dark Triumph: Sötét diadal - XV. századi Franciaország, Philippa Gregory: A Sötétség Rendje - XV. századi Itália és David Benioff: Tolvajok tele- Leningrád a II. világháború alatt.


Legjobb komoly könyv
Kelly: Nina George: Levendulaszoba Nagyon sokat adott ez a könyv lelkileg, igazi gyógyszer volt számomra.
Lupi: David Benioff: Tolvajok tele  A II. világháború nem egy könnyű téma, de David Benioff lebilincselően tárja elénk Lev és Kolja nem mindennapi történetét.

Legviccesebb könyv
Kelly: Meiszner Krisztina: MásValaki problémája - a legviccesebb idei könyvem, tele imádnivalóan remek karakterrel, remekül szórakoztatott.
Lupi: Ez nagyon könnyű lesz, a nyáron utazókönyvként kaptam meg Marcello D’Orta: Rómeó alulról jegyezte el Júliát, avagy Szerelem és szexualitás: nápolyi gyerekek újabb dolgozatai Marcello D’Orta tanító gondozásában.  Ezt a könyvet bárkinek ajánlom, aki egy kis vidámságra vágyik, a gyerekek szédületesen képesek olyan dolgokat teljesen komolyan megmagyarázni, mint a szex, válás, házasélet, féltékenység vagy homoszexualitás.

Legjobb sci-fi 
Kelly: Katherine Applagate - Michael Grant: Eve & Adam - Számítógépes program segítségével megteremteni az álompasit? Kell ennél jobb ötlet?
Lupi: Magyar:  On Sai: Lucy  Scar és a többiek kalandja tovább folytatódik, a tétek emelkednek. Imádtam!
Külföldi: Dan Krokos: Hamis valóság  Egy tökéletes kezdet után egy tökéletes folytatás egy nagyon vagány főhősnővel, szinte minden második oldalon egy-egy újabb csavarral, ami miatt csak kapkodjuk a fejünket. És ez befejezés!

Legjobb romantikus regény
Kelly: Rainbow Rowell: Eleanor és Park - a legszebb az első szerelem, és a két nem átlagos fiatal főhős megélte ebben a regényben minden gondját és szépségét az első szerelemnek.
Lupi: Colleen Hoover: Hopeless - Reménytelen Rengeteg romantikus regényt olvastam az idén, de ez a történet kimagaslik nálam mind közül. Vannak olyan könyvek, amelyek megérintenek, a lelkedbe hatolnak - ez pont ilyen volt.

Legjobb realista regény
Kelly: Benyák Zoltán: Csavargók dala - Mindenkinek olvasnia kellene ezt a könyvet, és meríteni a mondanivalójából.
Lupi: Gayle Forman: Csak egy nap - két fiatal varázslatos napokat tölt el együtt Európa közkedvelt nagyvárosaiban, mi pedig közben úgy ismerhetjük meg ezeket a városokat, ahogy kevesen láthatják.

Legjobb disztópia regény
Kelly: Dan Wells: Ruins - Romok Az egyik legjobb disztópia sorozat a Partials, bármikor újra elővenném, nagyon megszerettem a szereplőket és a történetet is.
Lupi: Magyar: Kemese Fanni: A viharszívű Mya Mavis Egy nagyon jól megírt, komor, izgalmas disztópia.
Külföldi: Itt ismét nem tudok két regény közül választani, az egyik Richelle Mead: Immortal Crown (Age of X#2) könyve, ahol különlegesen megírva, a mitológia szerves része ennek a disztópikus világnak, illetve Ann Aguirre Horda című regénye, ami egy kegyetlen,vérszomjas jövőbe kalauzol el minket.



Legjobb paranormális regény
Kelly: David Levithan: Nap nap után  Ebben a történetben a főhős minden nap más testben ébred, nemtől, bőrszíntől, körülményektől függetlenül, egyedül az életkora ugyanaz, mint a sajátja. Óriási ötlet!
Lupi:  Magyar: Helena Silence: Ezüsthíd - imádtam, ahogy Lena a különleges képességét a mi világunkban tökéletesen kamatoztatja (bár, ha őt kérdezzük, ez számára nem mindig volt annyira jó)
Külföldi: Jennifer Rush: Erased - még mindig szerelmese vagyok ennek a történetnek, a négy különleges képességű fiúnak és a lánynak, aki valamilyen módon kötődik hozzájuk.

Legszebb írásmód
Kelly: Colleen Hoover: Hopeless - Reménytelen Csodálatos írásmód. Nehéz volt választani, mert szorosan mögötte van több író is, Khaled Hosseini, Sarah Dessen, Rebecca Donovan
Lupi: Mark Helprin: Téli mese  Az egyik legnehezebb olvasmányom volt idén, de az az írásmód, amivel az író elénk tárja ezt a történetet, fantasztikus és lebilincselő. Erre a regényre időt kell szánni, el kell benne mélyedni és akár többször is átolvasni a csodálatosan megírt mondatokat és élvezni azt a stílust, amivel ma már nagyon ritkán találkozhatunk.

Legjobb sorozathoz tartozó novella
Kelly: Jamie McGuire: Gyönyörű esküvő - nem telhet el az év Maddox fiú nélkül, szerencsére jövőre jön újabb rész, újabb testvérrel, de Travis itt még befigyelt 2014-ben is imádtam.
Lupi: Jus Accardo: Untouched - Érintés nélkül. Egy novella Kale szemszögéből. Imádtam:)


Legjobb sorozat első rész
Kelly: Anna Banks: Poszeidon - A Szirénia öröksége sorozat első része nagyon tetszett, várom a folytatást! (a borítók versenyében egy hajszállal maradt le a könyv)
Lupi: Itt két könyv közül nem tudtam választani, mind a kettőt hatalmas hype előzött meg és nem véletlenül: Leigh Bardugo: Árnyék és Csont, Kresley Cole: Poison princess - Méreghercegnő

Legjobb sorozat folytatás
Kelly: Wendy Higgins: Angyali szövetség - annyira jó volt, nagyon várom már a befejező részt. Kaiden, imádlak!
Lupi: Nagyon sok jó folytatást olvastam idén, ezzel megdöntve azt a tényt, hogy a második részek legtöbbször gyengébbek, mint az első részek. Sokat hezitáltam, de végül kettő maradt a listámban, közülük már nem tudtam választani: Amy Kathleen Ryan Szikra és Sarah J. Maas: Crown of Midnight - Éjkorona

Legjobb sorozat befejezés
Kelly: Cassandra Clare: Mennyei tűz városa - gondolni sem tudok meghatódás nélkül a sorozatra, kegyetlen dolog, hogy vége van. Soha egy pillanatig nem bántam, hogy nem zárult le az Üvegvárossal a TMI trilógia. És már ott az újabb sorozat előszele, Julian és Emma belopta magát a szívembe!
Lupi: Kiera Cass: The One - Az igazi  Ez az a könyv, ahol egészen az utolsó pillanatig nem volt semmi sem kőbe vésve, ezért majd lerágtam a körmömet, hogy végül az a fiú lesz-e a befutó, akiért én is izgultam végig.

Garantáltan újraolvasós könyv
Kelly: Szeretem újraolvasni a könyveim, idén kettő is kiemelten újraolvasós volt: Kody Keplinger: The DUFF és Katie Mcgarry: Pushing the Limits - Feszölő húr
Lupi: Hát ez az egyik legnehezebb kategória, hiszen jóval több könyvet szeretnék újraolvasni, mint amennyit ide beírhatnék. Ha a romantikus énemet veszem előre, akkor Kiera Cass: The One - Az igazi  című könyve újraolvasós, ha pedig az izgalomra, a sci-fire, a különleges képességű fiatalokra vágyó énemet veszem előre, akkor Dan Krokos: Hamis valóság és Jennifer Rush: Erased könyveit biztosan újra fogom olvasni. (de a hozzájuk tartozó egész sorozat is ide fog tartozni, mert ezeket egyben kell elolvasni :).

Legprovokálóbb könyv, ami kirántott a komfortzónánkból:
Kelly: Tara Sivec: Csábítások és csemegék - időnként sokkolóan szókimondó, de rendkívül szórakoztató módon. Emlékezetes olvasmány.
Lupi: Hm.. ezen sokáig gondolkodtam, mert nagyon nem olvastam idén ilyen könyvet, de talán ide sorolhatnám Tarryn Fisher: Kihasznált alkalom című könyvét - akinek a főhősnője, Olivia miatt végtelenül sokat idegeskedtem: hol nagyon szurkoltam neki, hogy sikerüljön, amit szeretne, hol meg legszívesebben megcsapkodtam volna, hogy mennyire idiótán viselkedik. De igazából a könyv vége az, ami számomra meglepő volt, mert nem ezt vártam volna. És ez rátett még egy lapáttal.

Legjobb middle-grade könyv - 10-14 éves korosztály
Kelly: Holly Goldberg Sloan: 7esével - egyedülálló történet egy kivételes tehetségről.
Lupi: Ez a kategória nagyon megfogott, mert őszintén bevallom, nem olvastam túl sok ide vonatkozó könyvet. Amit mégis ajánlani tudnék, az Holly Black - Cassandra Clare: The Iron trial - Vaspróba  című könyve. Bár nem pontoztam túl magasra az értékelésemben, de inkább azért, mert számomra nagyon hasonló volt a Harry Potter sorozattal. De ettől függetlenül, ez a korosztály élvezheti ezt a regényt, főleg akkor, ha még nem olvasta a fenti, híres sorozatot.




Legjobb könyv – 15-21 Young Adult korosztály 





Legjobb könyv – 19-26 New Adult korosztály










Legkedvesebb idézet

Kelly: David Levithan: Nap nap után:
Hogyan lehetne megragadni a pillanatot, amikor beleszeretünk valakibe? Hogy férhet ennyi intenzitás a perc töredékébe? Hirtelen rám tört a felismerés, miért hisznek az emberek a „déja vu” érzésben, az előző életekben; eddigi éveim nem adnak magyarázatot arra, ami most lejátszódik bennem. Amikor szerelembe esünk, úgy érezzük, mintha a mögöttünk levő évszázadok és generációk összefogtak volna az érdekünkben, hogy ez a találkozás itt és most létrejöjjön. Bármily furcsán hangozzék is, az ember a szívében, a csontjaiban hordozza a megérzést, hogy az univerzum és az idő minden egyes darabkája, az összes titkos nyíl mind erre a helyre irányított, ahová most végre megérkeztél, és ahol mindig is lenned kellett.

Lupi: Veronica Roth: A hűséges
Sokféle úton-módon lehet bátor az ember ebben a világban A bátorság olykor azt jelenti, olyasvalamiért kell élned az életed, ami túlmutat rajtad – vagy valaki másért. Van, hogy ehhez mindenről le kell mondanod, amit valaha is tudtál, vagy mindenkiről, akit szerettél – valamilyen magasabb rendű cél értekében.
De előfordul, hogy nem.
Néha nincs többről szó, mint arról, hogy összeszorítsd a fogad, amikor fájdalom gyötör. Bátorság kellhet a nap mint nap végzett munkához, a lassú haladáshoz egy jobb élet felé.
Ez a fajta bátorság, amelyre szükségem van most.

Legjobban várt könyv 2015-re
Kelly: Michelle Hodkin: The Unbecoming of Mara Dyer  - Talán már februárban kijön a KMK-nál Mara Dyer ébredése. Nem is tudom, kb 2-3 éve várok rá.
Lupi: Dan Krokos: False Future -  Tudom, hogy angolul már idén kijött a könyv, de remélem, hogy magyarul jövőre is kézbe vehetjük a befejezést. Az egyik nagy szerelem sorozatom és a második rész vége után nem tudom elmondani, hogy mennyire várom, hogy ebből, hogyan fognak a főhőseink kimászni!

Folyt.köv. 2015-ben


2014. december 22., hétfő

Adventi blogturné - 23. nap - A Nap


„Van a csoda... Karácsony csodája. Amire várunk. És ami teljesedik. De ez a csoda nem a színes szalagokkal átkötött dobozokban rejlik. Nem a feldíszített zöld fenyő alatt találod. Ezt a csodát másutt kell keresni, másutt lehet megtalálni. Ez a csoda a kedves szavakban, őszinte, szívből jövő kívánságokban, szerető érzésben érkezik. És kell ennél nagyobb ajándék? A következő háromszázhatvanöt napban ezek kísérnek, ezek adnak erőt. Nem a csomagokban lapuló tárgyak, hanem csakis ezek. Csak ezek... Ez a karácsony csodája.”

Te vajon hiszel a karácsony csodájában? Hiszel a zöld fenyő varázsában?

Mi, a Blogturné Klub tagjai minden kétséget kizáróan hiszünk benne! S hogy bebizonyítsuk Nektek is, hogy létezik, egy rendhagyó, karácsonyváró turnézásra invitálunk Benneteket!
Tarts velünk advent első napjától egészen karácsony napjáig és láthatod: a csoda bizony létezik. Hiszen a könyvek életre kelnek, a szereplők megelevenednek, az elképzelhetetlennek vélt találkozások és kívánságok beteljesednek!
Mától kezdve minden nap megismerhettek egy történetet a Blogturné Klub tagjainak – és néhány igazán nagyszerű kedves vendégünknek – a tolmácsolásában, melyből kiderül, hogy az idei turnés könyvek szereplői miként készülnek a karácsonyra, hogyan várják az ünnepet, és vajon ők maguk hisznek-e a csodában.
Ha ügyes vagy, és rájössz, hogy melyik történet melyik szereplőt rejti, Téged is megérinthet a karácsony csodája, hiszen megnyerheted a fa alatt becsomagolt ajándékok egyikét!
S hogy mit is rejtenek ezek a csomagok? Ez maradjon meglepetés! Elvégre a karácsony a meglepetések ideje!

Jó szórakozást!


Ma újra egy fantasztikus meglepetéssel készültünk nektek, hiszen a mai történetünk is egészen különleges. Ugyanis ezt a történetet - a 'Nap' tarot kártyához társítva - nem mi, a Blogturné Klub tagjai írtuk, hanem egy igen kedves meglepetés vendégünk. Hogy kicsoda? Ha kitaláljátok a szereplőt, akiről a mai jelenet szól, az íróját is egészen biztosan megfejtitek!

December 22. - Még 2 nap Karácsonyig

Beestem a K.-házba, és gyorsan kizártam a szállingózó hóesést, meg az orrokat pirosra csípő hideget. Levettem az átázott holmimat, hajamból kiráztam az olvadozó havat.
– Hahó! – kiáltottam, de válasz nem érkezett. Az üres csend erődházakhoz illett, nem családi házakhoz. J. kutya sem fogadott a küszöbön, de nem csak ez hibádzott: a máskor patyolat kövön vaskos sárcsík kenődött szét. Nem kutyamancsról vagy bundáról való, hanem mintha valami nehéz, piszkos tárgyat ráncigáltak volna be a házba.
A testem megfeszült a szokatlan jelek láttán. Követtem a nyomokat, ujjam begörbült, a bőrkesztyű nyikorgott a kezemen. A lépcsőfokokon apró fagyott földrögök hevertek szerteszét, csikorogtak, ahogy rájuk léptem. Az emeleten izgatott suttogást csíptem el, és engedett a csomó a gyomromban.
A hangok a szobámból jöttek, a résnyire nyitott ajtóm vonzott; titok lapult mögötte.
Belöktem az ajtót, és megtorpantam a küszöbön. A sárcsík egy embermagas, cserepes tujában végződött. A terebélyes, kékeszöld lomb betöltötte a teret; a szoba, amelyet nem bírtam belakni, most először tűnt személyesebbnek. Az ágakról tarka gombócok lógtak, a bütykös ágvégekre masnikat csomóztak. Mit keres itt egy fa? Minek aggatták tele egy csomó… Várjunk csak!
H. kiugrott a tuja mögül, az ágak megrezdültek.
– Ta-daa! – Kitárta karját, mintha magához akarná ölelni az egész világot, de lehet, hogy csak engem. Vigyorgott, az az érzésem támadt, hogy csak a villogó fogsorának van helye az arcán.
– Boldog karácsonyt! – mondta Ph., és szerényen ő is előbújt, kezében tükörfényes fémdarab, amelyre éppen madzagot kötött. – H. is ezt mondta, csak karácsonyi nyelven.
Ph.vállába öklözött.
– Nincs is olyan nyelv!
– Te már csak tudod! – szúrta vissza Ph.. – Nem is jársz iskolába!
– Sssh! Fogd be!
A következő öklözés elől ellépett, és a hevenyészett díszt az egyik ágra aggatta.
– De ha egyszer így van?
Az ikrek vitába bonyolódtak, nem volt értelme közbeszólnom, csak ki kellett várnom a végét.
Megvizsgáltam a vászon gombócokat: mind levarrt ujjú, kitömött kesztyűk voltak. H. munkája. Az ágak tövébe akasztott drótokból és fémdarabokból készült díszek pedig Ph. találékonyságát dicsérték. Feldíszítettek egy fát. De minek?
Áramütésként ért a felismerés: a giccses tuja valójában karácsonyfa akart lenni, sőt, a mai, téli napfordulót követő harmadik nap egybeesett a régi hagyománnyal. Olvastam karácsonyokról. Az apám a legmagasabb polcokra dugta el előlem ezeket a történeteket, mint minden családról és a családi összetartozás erejéről szóló könyvet. Apám tudta, hogy én csak magamra támaszkodhatok, ha ő egyszer nem lesz.
– Tudod mi az a karácsony, igaz? – kérdezte H.. Összevonta szemöldökét, próbálta megfejteni, hogy mit jelent a könnyfátyol, amit gyorsan kidörgöltem a szememből.
Hogyan magyarázhatnám el, hogy ez a giccses fa olyan, mintha belépnék egy könyv lapjaira? A családdal együtt járt az örökös alapzaj, a közös étkezések, nevetés vicceken, osztozás terheken. Megfigyeltem, hogy a családok megünnepeltek előre kitűzött napokat, apropót kerestek, hogy összegyűljenek és időt töltsenek egymás társaságában.
Bárcsak megsúghatnám a három évvel fiatalabb Pi.-nak, hogy ez lesz a jutalma, ha kitart: egy nap átélheti az érzést, amiről azt gondolta, csak olvashat.
– Ez az én ajándékom? – kérdeztem H.-től. Felvihogtam; egy K.-karácsony gondolata többé már nem fért el bennem. H. és Ph. elégedetten összenéztek, cinkos tekintettel; már nyoma sem volt az előbbi testvéri szóváltásnak.
– H. K.! – üvöltötte a nagybátyám a földszintről. Láttam a lépcsőn közeledő Pe. haragosan görbülő árnyékát. – Vörös Joe-nak eltűnt a francos tujája, és azt mondták te rángattad be ide. Ajánlom, hogy ne legyen közöd hozzá, mert olyan büntetést kapsz, hogy…
Pe. szava elakadt, amikor belépett a szobába. Felmérte a mosolyomat, aztán a giccses tuját, aztán a fintorgó gyerekeit, aztán az elkomorodó arckifejezésemet.
– Ez meg… – kezdett bele Pe., és Ph. behúzta a nyakát, H. meg karba tette a kezét, amikor Pe. nagy levegőt vett a kiabáláshoz.
– H., eredj le Vörös Joe-hoz, és kérj bocsánatot a taplóságodért! Mondd meg neki, hogy két hétig szobafogságban vagy!
– Sosem adta volna oda! – ellenkezett H..
– Indulj!
– De apa! – toppantott H.; hangja H.-hisztis, amivel elért bármit, amit akart. Rám mutatott. Francba! – Nem látod, hogy Pi. mennyire…
– Eredj! – Pe. ajtót mutatott. H. először nem mozdult, majd veszített egy gyors szempárbajban, és cittegve kitrappolt a szobából.
Pet. szája megrándult, amikor elhaladt mellette H.. Mosolykezdeményt harapott el, de a hangja még mindig csattant.
– Azt is mondd meg Vörös Joe-nak, hogy megkapja a tujáját holnap, és átvállalom a tartozását, amivel Ku. felé kell elszámolnia. És sajnálod, érted? Sajnálod, hogy szó nélkül elhoztad.
– Persze! – H. kinevette az apját, és már rohant is lefelé. – Sajnálom.
– És takarítsd fel a koszt, mielőtt anyád hazajön… Mindegy! – Hazel már messze járt, Pe. összecsippentette az orrnyerge tövét. Ph. felélénkülten visszatette a fára a saját díszeit, amiket H. leszedett.
– Hoztam csirkehúst pitének! – újságolta.
Pe. otthagyott minket, pedig ha megvárja, megköszöntem volna, hogy maradhat a tuja a házban.
Aznap este húsospitét sütöttünk He.-rel, és annyi krumplispogácsát szaggattunk az ikrekkel, hogy még a szomszédoknak is jutott belőle. He.-nek még órákkal később is liszt pergett a hollótincseiből, és még napokkal később is érezni véltem a sülő pogácsa illatát.
A szolárlámpákra piros és zöld kendőket borítottunk, és a tompa fények mellett az ikrek csendes éjt húztak hegedűn és csellón. Ph. úgy énekelt, mint egy angyal, és H. azzal szekálta, hogy úgy énekel, mint egy angyal. Én rég olvasott történeteket meséltem elnyújtott beleéléssel; szóról szóra, ahogy belém égtek az erődházban. Még Pe. is velünk egy szobában ücsörgött; a saját emlékeibe merült, és egy pohár bort szopogatott.
Aznap este, a K.-karácsonyon, könnyű volt a mellkasom és a szívem. Azt hiszem, még álmomban is mosolyogtam.
Azt kívántam, bárcsak megállna az idő.

Kitalálandó személy: Pi

Nyereményjáték:
Minden könyv felér egy apró varázslattal. Megszínesítik a szürke hétköznapjainkat, kalandokkal, veszélyekkel és izgalmakkal teli világokba kalauzolnak el bennünket. És mi is állhatna közelebb a varázslathoz, mint a mágia?
Idén mertünk egy nagyot álmodni és kilépni a hagyományok keretei közül. Ezúttal nem a szokványos adventi naptár nyitogatásával készültünk Nektek. Ó, nem.
Mostani turnénk során a Tarot kártyát, és azon belül is a Nagy Arkánum lapjait hívtuk segítségül. 2014-es, turnés olvasmányaink karaktereit úgy válogattuk össze, hogy valamilyen tulajdonságuk, tettük vagy habitusuk alapján megfeleljenek az eredeti 22 + általunk kitalált két kártyalapnak.
Nincs más dolgod, mint elolvasni az állomásokon található ünnepi novellákat, és kitalálni, mely karakterre gondoltunk. Az illető nevét beírva a rafflecopter doboz megfelelő sorába máris lehetőséged nyílik arra, hogy tiéd legyen valamelyik varázslatos nyeremény, amit a Blogturné Klub öt angyalkája (MFKata, Kelly, Fummie, Roni és Andie) ajánlott fel. S ha netalántán az összes vendég kilétét eltalálod, akkor huszonnégyszeres esélyre teszel szert!
Az igazán szemfülesek pedig extra meglepetésekre is bukkanhatnak olvasás közben! Hogy mi lehet az? Karácsony napján eláruljuk. Annyi azonban biztos, hogy érdemes velünk tartanotok. Rajta hát!
(Szeretnénk megjegyezni, hogy nem kell kapkodni. Nyugodtan gondoljatok át alaposan minden karaktert. Figyeljetek az apró jelekre, utalásokra. Direkt írunk mindegyikükről olyan tulajdonságokat, amelyekből rá lehet jönni a személyükre, így ha valami érdekes szokásuk vagy hóbortjuk van, azt tekintsétek nyomnak!)

a Rafflecopter giveaway


2014. december 21., vasárnap

Limpár Ildikó: Emlékek tava

Pongrác Kiadó 2014.
128 oldal
Illusztrálta: Lukács-Kalocsai Eszter
Besorolás: tündérmese

Csillaghalma égboltját bánatfelhők lepik el, és egy kisfiú nyomtalanul eltűnik. A falu népe tehetetlen, ám a tízéves Panna úgy gondolja, nem ülhet tétlenül, amikor barátja bajban van. Megpróbálja kideríteni, ki rabolhatta el Palkót, és nem riad vissza semmi veszélytől: ha kell, felkeresi a rettegett Emlékek Tavát, áthatol a félelmetes Hármas Határon és körülnéz a Sötét Sárkány Birodalmában is. Útja során találkozik tündérekkel, unikornissal, boszorkánnyal – és hatalmasra nőtt, kétfejű sárkányokkal. Nagy kaland ez egy kicsi lánynak – még szerencse, hogy egészen különleges segítői akadnak: emlékek, amelyek arra várnak, hogy valaki szívében végre gazdára leljenek…
Limpár Ildikó meséjét Szlukovényi Katalin versei, valamint Lukács-Kalocsai Eszter festett illusztrációi teszik még varázslatosabbá.

Az első gondolat, ami felötlött bennem a könyv kézbevételekor az őszinte csodálat volt, amolyan áll-leesős fajta.  Annyira gyönyörű kivitelezést kapott a mesekönyv, hogy  valóban öröm kézbe venni. Még a szövegbe bele sem olvastam, de a képeket végig kellett nézegetnem, csodásak már önmagukban is.  Azonnal mutattam a lányomnak, aki boci szemekkel nézett rám, hogy ugye az övé lehet?  Persze, úgyhogy együtt olvastuk ki két este alatt.

A szerző varázslatos kis faluba viszi az olvasókat, Csillaghalmára, mely a nevéhez méltóan abban jeleskedik, hogy a legtöbb csillag borítja az egét, és a legtöbb hullócsillagot is itt lehet megfigyelni. Az emberek még a nevükben is viselik a csillagokat, főszereplőink a két 10 éves jóbarát Csillagszóró Harmatrózsa Panna és Csillagfényes Dobos Palkó.  Ahogy az a mesékben lenni szokott, a vidám hétköznapokat baljós esemény zavarja meg, eltűnnek a csillagok az égről, bánatfelhők lepik el az eget, és ha még ez nem lenne elég, Palkó is eltűnik nyomtalanul a sötétségben.
A kislányt nem lehet sokáig visszatartani, hátizsákját megpakolva elindul megkeresni a barátját.
Útját  tündérek, boszorkány, sárkányok keresztezik, aranyhajú királylány, de még egy unikornis is akad a mesében. Panna kiáll minden próbát, legyőz minden akadályt, hiszen vár rá az elrabolt legjobb barát, aki csakis rá számíthat.

Nagyon tetszett a klasszikus elemekkel átszőtt mese, amely mégis újszerű volt számomra. Az emlékek természetesen  nagyon fontosak minden embernek, ahogy olvastuk a történetet a lányommal, önkéntelenül is eszünkbe jutott számtalan saját emlék. Remek ötletnek tartottam az emlékek szétválasztását, a kedves és nehéz emlékek egymástól távol, más helyen voltak. Így van ez az emberek szívében is. Megható volt, ahogy Panna érzelmeiről olvastam a nehéz emlékek kapcsán.
Az emlékek, mint téma mellett az is újszerű volt, hogy itt  felcserélődtek a szerepek, nem a fiú menti meg a lányt, hanem fordítva, ezt nagyon aranyosnak találtam. Egy igazi, őszinte, gyermeki barátságról van szó, ahol egy pillanatig sem kérdéses, hogy mindkét fél megtenne bármit a másik megmentéséért. Panna megmutatta, hogy ésszel, szívvel, becsületességgel le tudja győzni a nehézségeket, megmenti Palkót, sőt, másoknak is segít, hiszen nincs vége a történetnek Palkó kiszabadításával.
Szívből ajánlom 6 éves kortól a mesekönyvet, melynek gyönyörűen megfogalmazott mondatait öröm felolvasni a gyerekeknek, érthetően, idegen hangzású szavak/nevek nélkül  élvezhetjük a mondanivalóját.  Néhány remek versike is helyet kapott Szlukovényi Katalin tollából.

A könyvet köszönöm a kiadónak és Limpár Ildikónak!

Borító:  Gyönyörű, ahogy az összes illusztráció.

Kedvenc karakter:  Panna, Palkó

Szárnyalás:  Valiantó megfiatalodása

Mélyrepülés:  -

Érzelmi mérce: Nyugodt szívvel olvashatják a gyerekek, nincs rettegnivaló!

Értékelés:


2014. december 19., péntek

Adventi blogturné - 20. nap - A Csillag


„Van a csoda... Karácsony csodája. Amire várunk. És ami teljesedik. De ez a csoda nem a színes szalagokkal átkötött dobozokban rejlik. Nem a feldíszített zöld fenyő alatt találod. Ezt a csodát másutt kell keresni, másutt lehet megtalálni. Ez a csoda a kedves szavakban, őszinte, szívből jövő kívánságokban, szerető érzésben érkezik. És kell ennél nagyobb ajándék? A következő háromszázhatvanöt napban ezek kísérnek, ezek adnak erőt. Nem a csomagokban lapuló tárgyak, hanem csakis ezek. Csak ezek... Ez a karácsony csodája.”

Te vajon hiszel a karácsony csodájában? Hiszel a zöld fenyő varázsában?

Mi, a Blogturné Klub tagjai minden kétséget kizáróan hiszünk benne! S hogy bebizonyítsuk Nektek is, hogy létezik, egy rendhagyó, karácsonyváró turnézásra invitálunk Benneteket!
Tarts velünk advent első napjától egészen karácsony napjáig és láthatod: a csoda bizony létezik. Hiszen a könyvek életre kelnek, a szereplők megelevenednek, az elképzelhetetlennek vélt találkozások és kívánságok beteljesednek!
Mától kezdve minden nap megismerhettek egy történetet a Blogturné Klub tagjainak – és néhány igazán nagyszerű kedves vendégünknek – a tolmácsolásában, melyből kiderül, hogy az idei turnés könyvek szereplői miként készülnek a karácsonyra, hogyan várják az ünnepet, és vajon ők maguk hisznek-e a csodában.
Ha ügyes vagy, és rájössz, hogy melyik történet melyik szereplőt rejti, Téged is megérinthet a karácsony csodája, hiszen megnyerheted a fa alatt becsomagolt ajándékok egyikét!
S hogy mit is rejtenek ezek a csomagok? Ez maradjon meglepetés! Elvégre a karácsony a meglepetések ideje!

Jó szórakozást!


Mai feladvány: Ec

December 19. - Még 5 nap Karácsonyig




Ec. bágyadt hangulatban ücsörgött a kanapén a tetőtéri lakás hatalmas üvegablakai előtt. Nem hiányzott ez a megfázás, ami miatt most pár napig távol volt a főiskolától, pedig a téli szünet előtt még két vizsgája lett volna esedékes. Legalább már a lázat legyűrte, viszont a torka még fájt, jól esett a forró mézes tea, amit lassan kortyolgatott. Egy meleg plédet csavart maga köré,  jó melegen tartotta, alatta nem is viselt mást, csak egy vékony pizsamát.
Megrohanták az emlékek, milyen örömmel költöztek be ide szeptemberben N.-val, B.-el és I.-al, minden feltételnek megfelelt ez a kecó, amit az ingatlan ügynökség kerített sokadik ajánlatként. Két hálószoba, egy fürdő és külön egy zuhanyzó, egy aprócska konyha, plusz egy igazi műteremnek is beillő nappali tartozott hozzá, néhány négyzetméternyi tetőkerttel. Csak egymásra kellett pillantaniuk a megtekintés alkalmával, azonnal tudták, ennél megfelelőbbet nem fognak találni. Ec. apja megtámogatta anyagilag a költözést, sikerült néhány új bútort is venniük, pár hét múlva már igazi otthon várta őket a suli után.
A boldog hétköznapok sora átrendezte Ec. érzelmi világát, újult lelkesedéssel kezdett rajzolni és festeni, rendszeresen látogatták N. öccseit, és nem túl gyakran, de megfordultak Ec. régi otthonában is, amit az új, csöppnyi jövevény felettébb hangossá tett. Apja és felesége A. egész jól bírták az átlagnál hangosabb gyermekük üvöltését, de N. megnyugtatónak találta, hogy Ec. nem kényszerül éjszakánként végighallgatni a pici műsorát.
Mert az éjszakákkal így is baj van.
Ec. még mindig képtelen végigaludni az éjjelt, bár sokat javult a helyzet, hiszen N. minden rezdülésére odafigyel, megnyugtatja, átöleli és ha kell, lecsókolja a könnyeket a szeméről. Megnyugtató a tudat,  hogy ott van mellette, számíthat rá minden egyes percben. A rémálmok igaz, hogy szelídebbek, de nem tűntek el teljesen, az anyjával kapcsolatos emlékek visszatérnek, újra és újra felzaklatva ébred miattuk. Ha nem is álmodik már arról a bizonyos tragikus estéről, furcsa, gyerekkori, rég elfeledett képek ugranak be. Nyaralások, karácsonyok, amikor még együtt volt az egész család.
Kulcs fordult a zárban, Ec. hirtelen felriadt a bóbiskolásból.
- Végre hazajöttél, már halálra untam magam! – mondta Ec. rekedt hangon, és egy csókra magához húzta szerelme fejét.
- Szia szépségem – suttogta N. a lány fülébe – hoztam egy kis kínait, remélem éhes vagy! 
N. tálcára rendezte a dobozokat és letelepedett a kanapéra Ec. mellé.
- Hmmm, ez  nagyon fincsi, pont szezámos csirkére vágytam, kitaláltad a gondolatomat.
- Ami azt illeti, próbáltalak hívni, de azt hiszem ki vagy kapcsolva, vagy esetleg lemerült a telefonod? – N. kérdése szinte minden nap elhangzott, Ec. nem jött ki valami jól a készülékével. N. elégedetten nézte, amint Ec. jó étvággyal befalja az adagját, csak akkor szólt újra, amikor már kiürültek a dobozkák.
- Találkoztam ma az édesanyáddal Ec. – N. halkan, szinte suttogva ejtette ki a szavakat. – Szeretne találkozni veled karácsonykor.
- Nem. – csattant fel Ec., azonnal összeráncolva a homlokát.
- Hónapok óta aláveti magát a kezeléseknek, és tényleg teljesen normálisnak tűnt.
- Nem vagyok képes rá. – Ec. lehajtotta a fejét, a szemében könnyek gyűltek.
- Ami azt illeti, anyád számított erre a reakcióra, ezért megkért, hogy adjam át neked ezt a kis csomagot. – N. a zsebébe nyúlt és egy apró, selyempapíros csomagocskát tett kettejük közé a kanapéra. Elvette az üres dobozt  Ec. kezéből és a konyhába indulva visszaszólt a válla fölött. – Nem akar ide jönni, csak látni akar. Lesz egy utcabál a közelben, ott fog várni rád.
Ec. a csomagra meredt. Hónapok teltek el azóta, amikor a temetőben utoljára látta az anyját. Vajon tényleg jobban van? Vajon most ugyanazt érzi, amit tavaly karácsonykor ő?  Lassan a csomag felé nyúlt, kibontotta, és a könnyek újra ellepték a szemét. Ott tartotta a kezében a jól ismert ragyogó csillagokat.




Nyereményjáték:
Minden könyv felér egy apró varázslattal. Megszínesítik a szürke hétköznapjainkat, kalandokkal, veszélyekkel és izgalmakkal teli világokba kalauzolnak el bennünket. És mi is állhatna közelebb a varázslathoz, mint a mágia?
Idén mertünk egy nagyot álmodni és kilépni a hagyományok keretei közül. Ezúttal nem a szokványos adventi naptár nyitogatásával készültünk Nektek. Ó, nem.
Mostani turnénk során a Tarot kártyát, és azon belül is a Nagy Arkánum lapjait hívtuk segítségül. 2014-es, turnés olvasmányaink karaktereit úgy válogattuk össze, hogy valamilyen tulajdonságuk, tettük vagy habitusuk alapján megfeleljenek az eredeti 22 + általunk kitalált két kártyalapnak.
Nincs más dolgod, mint elolvasni az állomásokon található ünnepi novellákat, és kitalálni, mely karakterre gondoltunk. Az illető nevét beírva a rafflecopter doboz megfelelő sorába máris lehetőséged nyílik arra, hogy tiéd legyen valamelyik varázslatos nyeremény, amit a Blogturné Klub öt angyalkája (MFKata, Kelly, Fummie, Roni és Andie) ajánlott fel. S ha netalántán az összes vendég kilétét eltalálod, akkor huszonnégyszeres esélyre teszel szert!
Az igazán szemfülesek pedig extra meglepetésekre is bukkanhatnak olvasás közben! Hogy mi lehet az? Karácsony napján eláruljuk. Annyi azonban biztos, hogy érdemes velünk tartanotok. Rajta hát!
(Szeretnénk megjegyezni, hogy nem kell kapkodni. Nyugodtan gondoljatok át alaposan minden karaktert. Figyeljetek az apró jelekre, utalásokra. Direkt írunk mindegyikükről olyan tulajdonságokat, amelyekből rá lehet jönni a személyükre, így ha valami érdekes szokásuk vagy hóbortjuk van, azt tekintsétek nyomnak!)

a Rafflecopter giveaway


2014. december 18., csütörtök

Kody Keplinger: The DUFF - A pótkerék


December 12-én jelent meg a Könyvmolyképző Kiadónál Kody Keplinger nagy sikernek örvendő ifjúsági novellája a The DUFF, melynek főszereplője Bianca egy 17 éves lány, akit iskolástársa a szoknyapecér Wesley a DUFF jelzővel illett. Mit is jelent a DUFF? A szó az undi kövér barátnőt takarja, akin keresztül meg lehet környékezni a többi csini barátnőt. Bianca Wesley szerint ilyen, de a lányban több van ennél. Menekül valami elől, és egyenes a Wesley karjaiba, aki gyógyír lehet a problémákra. Hogy mikor és miként talál egymásra a csúnya barátnőnek titulált Bianca és a nagyszájú szexis csajozógép az A pótkerékből kiderül!
Tartsatok velünk és a turné végén, ha ügyesen játszol te is megnyerheted magadnak a 3 db Kody Keplinger könyvet, amiből jövőre érkezik a mozifilm is.

Könyvmolyképző Kiadó 2014. december 12.
299 oldal
Fordította: Szabó Krisztina
Goodreads: 3,93 /47ezer értékelés/
Besorolás: YA, realista

A tizenhét éves Bianca Piper cinikus, hűséges, és még véletlenül sem gondolja azt, hogy ő lenne a legszebb a barátnői közül. Arról nem is beszélve, hogy okosabb annál, mintsem hogy elkábítsák az iskolai nőcsábász, Wesley Rush szavai. Ami azt illeti, Bianca kifejezetten gyűlöli őt. Amikor a Wesley Duffnak, azaz dagadt, undi, fárasztó fruskának nevezi Biancát, a lány ráborítja a kóláját.
Bianca élete azonban otthon sem éppen tökéletes, így figyelemelterelésre van szüksége. Azon kapja magát, hogy megcsókolja Wesleyt. És ami a legrosszabb, még élvezi is. Hogy elszabaduljon a mindennapok poklából, beleveti magát egy titkos „ellenségek extrákkal” kapcsolatba a fiúval.
És ez egészen addig működik is, amíg ki nem csúsznak a dolgok a kezei közül: kiderül, hogy Wesley nem is olyan rossz hallgatóközönség, illetve az ő élete is elég kiábrándító. Bianca elborzadva veszi észre, hogy kezd beleszeretni abba a srácba, akiről úgy gondolta, hogy mindenkinél jobban utálja.

Rendhagyó bejegyzést írok ezen a blogturné állomáson, mivel már 2011. szeptemberében írtam a könyvről ITT.
Inkább elmesélem, hogyan került ez a könyv 2014. decemberére a könyvespolcokra.
Eredetileg 2010. szeptemberében  jelent meg az amerikai kiadás, és következő év májusában tettem az elolvasandó polcomra a Goodreadsen, a már akkor is több száz könyvet tartalmazó listámra. A fülszöveg alapján viszont nagyon is elől szerepelt a könyv, tetszett a történet, a pimasz borító, a fiatal szerző.
Kaszás Szilvia volt az a kedves Könyvmolyképzős munkatárs, aki miután  elolvasta, rávett pár bloggert, hogy olvassák a könyvet egyrészt mert nagyon jó, másrészt mert több  értékeléssel erősebben támogathatnánk a magyar megjelenést. Azonnal kapható voltam az összeesküvésre, és egy pillanatig nem bántam meg, hogy a kezembe vettem, mert igazán nagy kedvenc lett.
A kiadó vezetője, Katona Ildikó azonban nem adta meg könnyen a zöld lámpát. Negyedévente, félévente újra és újra előkerült a téma a megjelenésről, mígnem 2013-ban a könyvhéten konkrét  ígéretet kaptunk a magyar megjelenésre. Óriási volt az öröm, de persze még hátra volt a jogdíj megszerzése, fordítás, szerkesztés. Újabb egy év telt el, amíg 2014. szeptemberében már a borító és később a végleges cím volt a kérdés. Számtalan lehetőségen lehetett lamentálni, hiszen itt a cím egy rövidítés, megmaradjon az eredeti változat, vagy legyen magyarosítva, legyen pontosan az eredeti borító, vagy egy kicsit más? Persze ebben az esetben is az eredetihez próbáltunk ragaszkodni. Érdekes volt belelátni a kulisszatitkokba, és hálás vagyok, amiért végül azok véleménye győzött, akik olvasták már a könyvet.  Sok-sok variáció után szerintem tökéletes eredmény született.
Lassan kezdenek gyűlni a vélemények a moly.hu-n és én izgalommal telve figyelem az értékeléseket, karácsony után majd biztosan megugrik az olvasások száma. Szeretném látni, hogy minél többen megértik ezt a könyvet, a mélyebb mondanivalóját, és épp annyira fogják szeretni, mint én.
Fontos volt, hogy a könyv a 2015 február 20-i filmbemutató előtt jöjjön ki, ugyanis éppen most forgattak filmet a történetből. Sajnos a film csak nyomokban követi a könyvet - az előzetes és különböző nyilatkozatok alapján érzem ezt így -, de a trailerben azért a nyitójeleneten éppen úgy nevettem, mint annak idején a könyvnél. Bár kár, hogy nem igazi a kóla és nem fehér a póló, de azért ez jól sikerült!


Semmiképp ne várjatok  csupán a filmre, mert  itt különösen érdemes előbb a könyvet olvasni.
Extraként néhány külföldi borítót mutatok, a sor végén már ott is a filmes borító, amivel 2015. január 30-án lepik meg a olvasókat az amerikai könyvesboltok.

A könyvet megvásárolhatod ITT.


Nyereményjáték: 
Kody Keplinger regényében a béna lány lesz a főszereplő, aki a suli leghelyesebb fiújával randizik. Ilyen történetből már láttunk néhányat, de megunni mégsem tudjuk. Ha ügyes vagy és felismered a blogokon leírt filmes történeteket és kitalálod, hogy mi a címük, akkor máris esélyes vagy, hogy megnyert a 3 darab A DUFF - A pótkerék című könyvet.


Danielle a XVI. század szülötte, ám a többi lánnyal ellentétben varrogatás helyett könyveket olvas, és legalább olyan kitűnően vív, mint ahogy lovagol. Szokatlan szenvedélyei mellett ráadásul gyönyörű és talpraesett, aki nem várakozik balga módon a herceg segítségére. Éppen ellenkezőleg, ő siet a herceg segítségére és megmenti az életét. A régi történet számtalan új meglepetést és fordulatot tartogat: Danielle ugyan felölti a csodálatos üvegcipőt, találkozik Da Vincivel, de ez senkit ne tévesszen meg. Ez a Hamupipőke Zorrót is megszégyenítő ügyességgel, ravaszsággal és bátorsággal küzd az igazságért és kedveséért.


a Rafflecopter giveaway

A turnéban résztvevő blogok:
12.12. - Deszy könyvajánlója
12.13. - Always Love a Wild Book
12.14. - Zakkant olvas
12.16. - Dreamworld
12.19. - Media Addict
12.18. - Kelly és Lupi olvas
 

Rendszeres olvasók