KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2016. május 31., kedd

Jeannette Walls: Az üvegvár

A Maxim Könyvkiadó jelenteti meg hamarosan Jeannette Walls: Az üvegvár című regényét, melyben a világszerte népszerű szerző a saját gyermekkorába enged bepillantást, fájdalmas őszinteséggel. Kövesd végig a négy állomásos blogturnét, ha minden kérdése jó választ adsz, megnyerheted a három nyereménykönyv egyikét a kiadó felajánlásában.

Maxim Könyvkiadó 2016. május 26.
336 oldal
Fordította: Bozai Ágota
Goodreads: 4,22
Besorolás: felnőtt, memoár

Jeannette Walls szüleivel nőtt fel, akiknek ötleteik és makacs meg nem egyezésük átok és megváltás volt egyben. Rex és Rose Mary Wallsnak négy gyermeke volt. A kezdetekkor nomádok módjára éltek, ide-oda költözve a délnyugati sivatagi városokban, kempingezve a hegyekben. Rex egy karizmatikus, briliáns férfi volt, aki józanul gyorsan ráérzett gyermekei képzeletére, és fizikát, földrajzot tanított nekik, valamint mindent, ami egy félelemtől mentes élethez kell. Rose Mary, aki festett és írt, azt mondta, hogy ő izgalomfüggő. De sosem szabadult az aggodalomtól, hogy megfelelő életet biztosítson gyermekeinek. Ennek ellenére a művészet iránti szenvedélye mindig felülírta anyai kötelességeit.
Később, amikor kifogytak a pénzből, és megfakult a vándorló élet romantikájáról kialakult kép, a Walls családnak vissza kellett térnie a lehangoló, nyugat-virginiai bányászvárosba. Rex Walls elkezdett inni. Ellopta a félretett pénzt, és napokra eltűnt. Ahogy a család élete egyre jobban szétesett, Jeannette-nek és testvéreinek meg kellett tanulniuk megvédeni magukat, valamint támogatni egymást a szülők árulásai közepette. És végül, amikor az akaratuk és minden forrásuk is megvolt, el tudták hagyni otthonukat.
Jeannette Walls két évtizeden át titkolta gyökereit. Most azonban elmeséli igaz történetét, amelyből a Paramount hamarosan filmet is készít.

Nem szoktam memoárokat olvasni, mert a fikciókat szeretem, a kitalált világokat, de Jeannette Walls neve garancia volt arra, hogy érdemes kézbe venni ezt a könyvet,  mert nem a hagyományos értelemben vett nosztalgikus visszaemlékezést fogok olvasni az amcsi hatvanas, hetvenes évek korából, hanem annak a nőnek a fiatalkorát ismerhetem meg, akinek Az Ezüst Csillag című regényét korábban olvastam (véleményem itt olvasható), és nagyon tetszett.  Már akkor megragadott a szerző stílusa, tudtam, hogy gyönyörűen megírt gondolatokra számíthatok a gyerekkora szépségéről és nehézségeiről. Már a könyv első oldalai hatalmas mellbevágással tudatták velem, hogy Az Ezüst Csillag szívfájdító története közelébe sem ér az önéletrajz döbbenetesen fájdalmas valóságával.
Nagyon erős érzelmeket vált ki a szerző az olvasóból már az első fejezetben, hiszen tanúi vagyunk a jelenetnek, amiben Jeannette 3 évesen súlyosan megégeti magát, azért, mert saját magának kell virslit főznie, ha enni akar, és nem megy neki tökéletesen. Az anyja eközben festeget..... Engem ez különösen mélyen érintett, mert egyetlen dologtól félek, és az a tűz. Átéreztem a fájdalmat, amit ennek a csöpp kislánynak át kellett élnie, és azonnal meggyűlöltem ezt az anyát. 
De nem akarok belemenni a károgásba, hogy én bezzeg hogy nevelem a gyerekeimet, mennyire vigyáztam minden lépésükre és a szerző szülei mennyire nem valók szülőknek, ezt mindenki játssza le magában a lelkiismerete szerint.
Érdekes volt, ahogy a szerző a növekedő gyermeki önmaga szemszögéből írta meg a könyvet, az életkorának megfelelő felfogásban, bár mindig pár évvel koraérettebbnek tűnt a korosztályánál. Tökéletesen visszaadta, hogyan csökken a gyermeki naivság az évek során. Egészen 13 éves koráig nem mondja a szülei szemébe, hogy ez nem jól van, ahogyan élnek, addig a túlélés a fontos, valahogy bízik a szüleiben, az útmutatásaikban, amolyan véd- és dacszövetség alakul ki bennük. Nagyon erős a testvérek közötti kapcsolat is, óvják, vigyázzák egymást, sokszor ki nem mondott szavakkal, de ők nagyon is értik egymást. De minden gyerek felnő, és eljön az a pont, amikor szembeszáll a szüleivel, mert látják, hogy mennyivel jobban élhetnének, ha nem lennének a szüleik ilyen "elvontak".
A szerző anyja tanult nő, tanári diplomával, az apuka is rendkívül okos, kreatív ember, aki állandóan tele van tervekkel, ötletekkel. Anyuka valójában művészlélek, fest, ír, szobrászkodik. Az apa hajthatatlan lelkesedése viszi előre a családot, egyszerre akar mindent, meggazdagodni, letelepedni, felépíteni az Üvegvárat és úgy nevelni a gyerekeit, hogy erősek és önállóak legyenek, hogy megéljenek a jég hátán is. Főleg a habitusa miatt csak ideig óráig marad meg a munkahelyein, ezért folyamatosan pénzszűkében van a család, tartozásokat halmoznak fel, majd az éj leple alatt továbbállnak. Egy hosszabb nyugodt időszakot  Phoenix-ben töltenek ugyan, de itt sem maradnak, Nyugat-Virginiába mennek az apa szüleihez. Ez az időszak a leghosszabb rész a történetből, Jeannette tíz évet élt itt 17 éves koráig, amíg el nem hagyta a várost, és egyben ez a legborzalmasabb rész is.
Nagyon nehéz volt az olvasás, többször le kellett tennem a könyvet, mert megviseltek a történtek, a tehetetlenségem, mennyiszer megrángattam volna az anyát. Két szóval lehet jellemezni: lusta és önző. Például képes volt megenni az ételt a gyerekek elől, csokit zabálni titokban, képes volt a legnagyobb nyomorban élni, pedig tudott volna változtatni a helyzetükön. Egyszerűen fel nem foghatom, az embertelen szó jut róla az eszembe, főleg annak tudatában, amik a történet végén kiderülnek.
Az apa alkoholista lett, és ezzel mindent elmondtam. Mindenki tudja ez miről szól, vég nélküli hazugságok, pénzlopkodás, ígérgetés, bántalmazás és süllyedés a lejtőn. Néhány helyzetben egyszerűen nem hittem el, hogyan  képes a tükörbe nézni.
Voltak olyan részek a könyvben, amikor megcsillanni láttam a reményt, hogy nincs minden veszve, néhány  remek gondolat a szülőktől, olyan pillanatok, amiket akár irigyeltem is. Ilyen volt például a csillagválasztás, a közös olvasások, kirándulások.  Tetszett, ahogy tanították a gyerekeket, igaz a maguk módján, de megszerettették velük a tanulást, a tudás értékét, és ez nagyon nagy hasznukra vált a későbbiekben. De minden pozitívumot százszorosan felülír  a megannyi gyermeki szenvedés. Kit érdekel a saját csillag az égen, amikor a lakásban olyan hideg van, hogy látszik a lehelet, és a gyerekek a kukából esznek az iskolában? És ezek nem a legrosszabb dolgok, azokról képtelen vagyok írni.
Én mindig is vállaltam, hogy a szabadság megszállottja vagyok, de ehhez hozzátartozik a törvények tisztelete is. Ha egy társadalom tagjai vagyunk, akkor el kell fogadni annak játékszabályait, vagy kilőhetjük magunkat a Holdra. Jeannette szülei enyhén szólva nem erre a világra valók, ezt igazolta az egész életük egészen a végkifejletig.
Örülök, hogy a szerző végül elérte a céljait a saját életében, megvalósult az álma az önállóságról és a függetlenségről. Tisztelem benne azt, hogy sosem beszélt gyűlölettel a szüleiről, sosem voltak gyilkos indulatai, holott nekem a karosszékben olvasva voltak.. Van mit tanulni a szerzőtől!

BorítóNem a borító számít.
 
Kedvenc karakter: -

Szárnyalás: A saját csillag választás a sivatagi éjszakában, millió fénylő csillag alatt.

Mélyrepülés: Nem a szerző tehet a mélyrepülésekről.

Érzelmi mérce: Érzelmileg kikészített a gyerekek éhezése..

Értékelés:






Nyereményjáték:

Minden állomáson egy-egy várost kell felismernetek, amelyek fontos szerepet játszanak a regényben, a Wells család több kevesebb időt eltöltött ezeken a helyeken. A jellemző épületek, részletek alapján könnyű a megoldás, írjátok be ezeket a rafflecopter megfelelő sorába.A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre jelentkezni a megküldött e-mailre. Ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz!

a Rafflecopter giveaway

Résztvevő blogok:

05.22 Media Addict
05.25 Szembetűnő
05.28 Zakkant olvas
05.31 Kelly és Lupi olvas


2016. május 30., hétfő

Egy téma, öt borító #7 - fagyi

Egy új állandó heti rovatot indítottunk Andival (Függővég), melynek főszerepében a könyvborítók lesznek. Az ötletet a Sugar & Snark angol blogról vettük kölcsön.
 
A LÉNYEG:

Minden hétfőn kiválasztunk egy témát, amihez 5 borítót keresünk. Az 5 kedvenc borítónkat pedig közzé tesszük. Bárki nyugodtan csatlakozhat hozzánk a saját TOP 5-ös listájával az adott témában. Téma javaslatokat örömmel fogadunk, ne fogjátok vissza magatokat! :)

AZ EHETI TÉMA (a melegre való tekintettel:):

FAGYLALT
  
 
És a kedvencem:
 
Persze itt is van egy kakukktojásom, ez is fagyi természetesen, de valahogy mégis olyan visszataszító, hogy már szép:)
 
 
Megosztanád az 5 kedvenc fagyis borítódat? Kommentben szívesen várjuk a te választásaidat is:)

2016. május 25., szerda

David Levithan: Egy másik nap

"A" nap nap után más emberként találkozott Rhiannonnal, a lánnyal, aki megváltoztatta az életét. Viszont A is ugyanolyan hatással volt Rhiannonra. A Könyvhétre megjelenő David Levitha: Egy másik nap című könyvében a lány szemszögéből ismerhetjük meg, miként is éli meg, hogy minden nap más bőrében találja A-t. A Blogturné Klub hat bloggere elhatározta, hogy lelkitámaszként elkíséri Rhiannont A-val való találkozóira. Ha pedig ti is velünk tartotok, esélyetek nyílik megnyerni a Maxim Kiadó által felajánlott három regény egyikét.

Maxim Könyvkiadó - Dream válogatás 2016. június 1.
316 oldal
Fordította: Vince Judit Andrea
Goodeads: 3,68
Besorolás: YA, fantasy, romantikus, realista

Rhiannonnak minden nap egyforma. Középiskolába jár, a családjával átlagos a kapcsolata, és van egy barátja, Justin. A lány már beletörődött a jelenlegi helyzetébe, meggyőzte magát, hogy neki pont ennyi jár, nem várhat többet az élettől, és ez éppen elég is. Hétköznapjait az tölti ki, hogy próbál megfelelni a temperamentumos és nehéz természetű Justinnak. Minden erejével azon van, hogy megőrizze a köztük lévő kényes és törékeny egyensúlyt. Ennek érdekében képes a saját vágyait is háttérbe szorítani.
Egy reggel azonban minden megváltozik. Justint mintha teljesen kicserélték volna, és elviszi Rhiannont az óceánhoz. Kedves, megértő és gyengéd, amivel lenyűgözi barátnőjét. A lány azt hiszi: a régóta várt boldogság végre elérkezett, ám másnap reggel Justin nem emlékszik semmire. Rhiannon teljesen összezavarodik. Kétségbeesett vágyakozással kezd kutatni egy újabb tökéletes pillanat után. Egy nap azonban egy idegen azt mondja neki, hogy az a Justin, akivel azt a csodás napot töltötte, igazából nem is a barátja volt. Valaki más, csak Justin testében.

Majdnem két éve olvastam a Nap nap után című regényt (értékelésem ITT találod), és még élénken él bennem a történet befejezése, ami meglehetősen továbbgondolósra sikerült, amit nagyon szeretek.
A legfontosabb dolog a sorozat második részével kapcsolatban, hogy ez nem folytatás, hanem a Nap nap után története Rhiannon szemszögéből.
A cselekmény ismeretében lehetőségem volt teljesen Rhiannon személyiségére koncentrálni, megpróbálni megérteni őt, ami nem volt könnyű. Mindenesetre azonosulni nem tudtam vele, mert merőben mások az elképzeléseim a párkapcsolatokról, és az ő életét A felbukkanásáig kizárólag Justinnal való kapcsolata határozta meg. Számomra érthetetlen volt, hogy mennyire aláveti magát Justin elvárásainak, lesi minden mozdulatát, minden reakcióját, sőt, előre eljátssza magában, hogyan fog reagálni, ha ezt vagy azt teszi. A barátaival való kapcsolata teljesen ellaposodott az utóbbi években, hiszen előtérbe helyezi Justin igényeit, aki majdnem mindig unatkozik ebben a társaságban.
Rhiannon kapcsolata a szüleivel szintén nem követendő, a kötelező közös vacsorákon általában semleges a hangulat, egyszer sem említett a lány közös programot velük. A szülők nem nézik jó szemmel Justint, a lány persze nem hallgat rájuk, de ezt nem is vártam el, mindig jobb, ha a saját kárán tanul az ember ilyen esetekben. A fordulópontot a tengerparton eltöltött idő jelenti, amikor a lány szembesül azzal, mennyire más lett Justin, és ez teljesen összezavarja. Mint tudjuk, eljön az igazság pillanata és A felfedi a titkát, innentől Rhiannon egy érzelmi hullámvasútra kerül, és az olvasók vele száguldanak a mélybe, magasra, A egyik alteregójától a másikig.
A legjobb ebben a változatban, hogy A szinte feltétel nélküli rajongásától elszakadunk, és Rhiannon szemével vesézhetjük ki a kérdést, lehetséges valakibe úgy beleszeretni, hogy nem törődünk a külsőségekkel, csak a szemében tükröződő lelkét látjuk? Lehet az, hogy nem bánjuk, fiú avagy lány, fehér vagy színesbőrű, rocker, vagy anyucipicifia? Ez a folyamat volt számomra érdekes, ahogy Rhiannon megválaszolja magának ezt a kérdést. Teljesen irreális lett volna az a megoldás, hogy lényegtelenek a külsőségek, tetszett, hogy a szerző ezt életszerűen ábrázolta. A rengeteg bizonytalanság után ez a lány képes változni, képes változtatni az életén, jobban mondva képes visszaszerezni az irányítást az élete felett.
Justin egy tökéletesen utálható karakter, úgy lett megformálva, hogy minden szempontból elítélhető legyen, nem érdemel szimpátiát az olvasóktól. Csupán egyet akart Rhiannontól, álljon a rendelkezésére, és ne legyen saját akarata, gondolatai. Eléggé szélsőséges ez a karakter, önző és manipulatív, túl fekete, mintha a szerző nem akarta volna, hogy bármi pozitív erény befolyásolja a kapcsolatuk lejtőre jutását.
Viszont jó volt megismerni Rhiannon baráti körét, akiket szerencsére nem veszített el az elhanyagolt időszakban sem. Nem lenne igazi ya könyvről szó, ha nem lennének meleg barátok is, ez már majdnem kötelező elem, főleg egy Levithan történetben.
Összességében örültem, hogy megismerhettem Rhiannon szemszögéből is ezt az egészen egyedi ötleten alapuló történetet, jó volt ismét elgondolkodni a végén, az utolsó együtt töltött napon. Megint ott van a befejezés nyitottsága, ami a történet továbbszövésére késztet, és mindenképp reménytelibb, mint a Nap nap után befejezése volt. Olvassátok el!

Borító: Eredeti.

Kedvenc karakter:  A

Szárnyalás: Alexander

Mélyrepülés: Justin

Érzéki mérce: A szex említés szintjén van jelen Justinnal kapcsolatban, "A" megpróbálja kímélni a gazdatestek szexuális életébe való beavatkozást.

Értékelés:




Nyereményjáték

Rhiannon és A egyáltalán nem tekinthető hétköznapi párosnak. Mint azonban azt már sok-sok történetből megtanulhattuk, a szerelem nem ismer korlátokat. A mostani nyereményjátékban hasonlóan különleges párokat keresünk. Azok között, akik a megfelelő párosok nevét írják a Rafflecopter dobozba, kisorsolunk három példányt David Levithan: Egy másik nap könyvéből.
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

Feladvány:
Az iskola az egyik legalkalmasabb hely a társadalmi különbségek áthidalására… különösen, ha közös projekten kell dolgozni. Pont így jár a párosunk is, akiket mind a személyiségük, mind a társadalmi helyzetük elválasztana egymástól. Miattuk talán elhisszük, létezhet tökéletes kémia.

a Rafflecopter giveaway

A blogturné állomásai:

05.23 Always Love a Wild Book
05.25 Kelly & Lupi Olvas
05.27 CBooks
05.29 Deszy Könyvajánlója
05.31 Média Addict
06.02 Dreamworld


2016. május 24., kedd

Marie Rutkoski: The Winner's Curse - A nyertes átka



A Könyvmolyképző Kiadó jelenteti meg hamarosan Marie Rutkoski: The Winner’s Curse - A nyertes átka című könyvét. Ez a történet egy izgalmas fantasy világba viszi az olvasóit, ahol a Valoria birodalom újabb és újabb területeket hódít meg, rabszolgaságba kényszerítve az ott élő embereket. Kestrel és Arin ellenséges oldalon állnak, mégis összefonódik a sorsuk a regényben, melyet a Goodreads-en a legjobbak közé juttattak az olvasók a Best Young Adult Fantasy & Science Fiction of 2014 kategóriában. Kövessétek végig a hat állomásos turnénkat, a bloggereink véleményei mellett sok érdekességet is találtok, valamint nyereményjátékunkon megnyerhetitek a három példány egyikét a kiadó felajánlásában. 

Könyvmolyképző Kiadó 2016.
368 oldal
Fordította: Neset Adrienn
Goodreads: 4,06
Besorolás: YA, fantasy


Amikor a 17 éves Kestrel egy rabszolgapiacon megvásárolja a herrani Arint, aligha sejti, hogy élete gyökeres fordulatot vesz. A valoriai birodalom ellen lázadást előkészítő Arin sem tervezi, hogy beleszeret a hazája leigázásáért felelős tábornok lányába. A herrani felkelés egy időre szerepcserére kényszeríti őket. Kestrel megmenti ugyan Arin életét, de cselekedete lehetetlenné teszi, hogy valaha is egymáséi lehessenek. Hűség, osztályharc, felborult értékrendek... mi mindenért kell fizetni?

Kinek az élete ér többet?

A szerző a következőket említi meg a könyv végén szereplő jegyzetben: "Egész egyszerűen arról van szó, hogy egy árverés nyertese egyben veszít is, mert úgy nyert, hogy sokkal többet fizetett, mint amennyit a tárgy ér a többi licitáló szerint. A nyertes átka (legalábbis a közgazdaságtanban) a győzelempillanatáról szól, nem arról, ami utána történik." 
A történet egy árveréssel kezdődik, ahol épp egy herrani kovácsfiút bocsátanak licitre, ami teljesen hétköznapinak számít, hiszen tíz éve már, hogy a valoriaik elfoglalták Herran területét, és az itteni embereket rabszolgává tették. A valoriai tábornok lánya, Kestrel nem tanúsít érdeklődést addig, amíg el nem hangzik, hogy a fiú énekelni is tud. Mivel ő maga is zenerajongó, és az apja is hasznát venné a kovácsnak, nagyon magas áron, 50 zárókőért megveszi a fiút. Telnek a hetek és Arinre nincs panasz, teszi a dolgát, patkót és fegyvereket kovácsol, esténként a Marj és Csípj játék fortélyait tanítja Kestrelnek. Egyre több időt töltenek együtt, ő kíséri a lányt a barátaihoz, vagy  lovaglásnál. A lánynak be kell látnia,  ez a fiú nem alacsony származású munkás, hanem művelt,  tele van okos gondolatokkal, amik veszélyessé teszik. Nem is kell sokat várni, Arin hibázik, és Kestrel súlyos bonyodalmat idéz elő a megmentéséért, párbajoznia kell a nála sokkal erősebb Irex-el. De nem csak ez a probléma,  a legigázott herraniak titokban lázadásra készülnek..
Nehéz eldönteni, mivel kezdjem az értékelést, mert minden összetevőről áradozni tudnék napestig. A világfelépítés a high-fantasy műfajt  idézi, egy elképzelt múltban játszódik, ahol a területszerzés jegyében természetes, hogy a meghódított területeken élő embereket rabszolgává tették az új tulajdonosok, beköltöztek a házaikba, és aki túlélte a harcokat, a legjobb esetben fedelet és ételt kaphatott a szolgálataiért.  Kestrel apja magas rangú katona, tábornokként gyakran van távol újabb hódító utakon, a lánya hozzászokott a fényűző élethez. Nem teljes azonban a szabadsága, mindig kísérő van mellette, egyedül nem űzhetné kedvenc szórakozását, a szerencsejátékozást a nyílt piacon, tengerészekkel, munkásokkal. Néhány hónap múlva válaszút elé kell állnia, ugyanis vagy katona lesz, amihez nincs sok tehetsége, vagy férjhez kell mennie, ez a törvény. Apja persze a katonai pályát támogatná, a lánynak viszont egyikhez sincs nagy kedve.

A szerző remek karaktereket alkotott, természetesen a két főszereplő viszi a pálmát. Kestrel lázadó típus, ő akkor is kedveli és műveli a zenét, ha azt a társadalom alantasnak tartja és csak a rabszolgákkal zenéltetnek. Meg akar felelni az apjának, de nem mindenáron, próbál időt nyerni a törvényekkel szemben. A lány kiváló stratéga, viszont a közelharcban valószínűleg alulmaradna. Jók a megérzései, bátor, őszinte, ugyanakkor nagyon kemény is tud lenni. Én szeretem, ha egy hősnő nem lacafacázik, gyorsan jár az esze és akció közben merészen dönt, Kestrel ilyen.

Arin karaktere szerintem egy pontig megosztó, nem tudtam eldönteni kicsit tetszik, vagy nagyon beleszeretek. Rabszolgaként is valami nemességszerűt sugároz, nem tudják megtörni a körülmények, úgy éreztem, mindig valamiképp felette áll a többieknek. Csendben tűr, de a bőre alatt forronganak az érzelmek.
A romantikus vonal  az egyik legjobb, amit mostanában olvastam. Lassan építkező szerelemre számítsatok, amit nagyon nehezen tudnak bevallani még saját maguknak is, hiszen ez egy tiltott szerelem. Eltérő  a származásuk, számtalan nehézségbe ütköznek, mégis egymásra tud találni ez a két fiatal.   
A könyv első részét kitölti  kettejük barátságának kialakulása, aminek nem sok köze van a kémiához, bár Arin kétségtelenül remek adottságokkal rendelkezik és Kestrel is gyönyörű. Megismeri az olvasó a társadalmi rendszert, a többi karaktert, az intrikákat és hatalmi harcokat.
A történet második fele a kirobbanó forradalomé, ami mindent alapjaiban változtat meg, és természetesen nem fogom elspoilerezni a részleteket, de azt meg kell hagyni, nem fogja vissza magát a szerző, bátran ír csatajeleneteket és  egyéb megrendítő eseményeket.
Természetesen nem szabad megfeledkeznem a szerző stílusáról sem, ami engem levett a lábamról. Gazdag nyelvezettel, igényesen megfogalmazott, gyönyörű leírásokkal találkoztam.  Néhány jelenet különösen emlékezetes marad. Van abban valami példátlanul romantikus, ha egy srác befonja a lány haját, konkrét érintés nélkül is bele tudja vinni az érzéseit a mozdulataiba. Az érzelmek kibontása mély és hatásos, át tudtam élni Arin vívódását, amiben a szívének hangja és az elhivatottsága küzdenek egymással. Kestrellel könnyű azonosulni, több okból is szenved az állandó nyomástól, de ő egy igazi túlélő, végig bíztam a döntéseiben.
A vége egy kissé függő, remélem annyian megveszitek a könyvet, hogy hamarosan megkapjuk a folytatást is, mert olvasnám, de azonnal! Sokak kedvence lesz ez a sorozat, én imádtam minden sorát.  Külön köszönet a remek fordításért Neset Adriennek!

BorítóImádom!
 
Kedvenc karakter: Arin, Kestrel

Szárnyalás: A hajbefonós jelenet, de amit később tett a hajával, azért mérges vagyok Kestrelre.

Mélyrepülés:-

Érzelmi mérce: Mindössze két csók történik, de az egész könyvet átjárja ez a finoman ívelt tiltott szerelem, ami egyedivé teszi, imádtam.

Értékelés:




Nyereményjáték:

A történetben is szerepel a “Marj és Csípj” játék, amit kártyajáték formájában megtalálhattok a sorozat weboldalán. Minden állomáson fel kell ismernetek a kártyán szereplő állatot, amit be kell írnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába. Extra esély (5x) jár azoknak, akik a hat állomás kártyáin szereplő számokat összeadják és beírják a megfelelő sorba. Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz. A nyertesek jelentkezését 72 órán belül várjuk az értesítő e-mail elküldésétől számítva. Sok szerencsét a játékhoz!

Rafflecopter giveaway

Résztvevő blogok:

05.24 Kelly és Lupi olvas
05.26 Always Love a Wild Book
05.28 Deszy könyvajánlója
05.30 MFKata gondolatai
06.01 Media Addict
06.03 Függővég



2016. május 23., hétfő

Egy téma, öt borító #6 - színek: KÉK

Egy új állandó heti rovatot indítottunk Andival (Függővég), melynek főszerepében a könyvborítók lesznek. Az ötletet a Sugar & Snark angol blogról vettük kölcsön.
A LÉNYEG:

Minden hétfőn kiválasztunk egy témát, amihez 5 borítót keresünk. Az 5 kedvenc borítónkat pedig közzé tesszük. Bárki nyugodtan csatlakozhat hozzánk a saját TOP 5-ös listájával az adott témában. Téma javaslatokat örömmel fogadunk, ne fogjátok vissza magatokat! :)

AZ EHETI TÉMA:

KÉK SZÍN



Persze itt se maradhat ki a megszokott kakukktojás:). Ez a könyvborító talán inkább a történetével vett le a lábamról, de mivel elég sok kék van benne, ezért megmutatom nektek:)

 
 Megosztanád az 5 kedvenc kék színű borítódat? Kommentben szívesen várjuk a te választásaidat is:)

2016. május 16., hétfő

James Frey - Nils Johnson-Shelton: Sky Key (Endgame #2)


James Frey izgalmas könyvsorozatával már megismerkedhettünk tavaly. Az Endgame című könyv minden várakozást felülmúlt, a könyv nagy siker szerte a világban. James Frey most egy szerzőtárssal kiegészülve tovább szövi a Végjátékot, ami ebben a kötetben még súlyosabb és még izgalmasabb, mint eddig.

Tarts velünk és a Blogturné klub 5 tagjával, akik nyomon követik a Játékosokat, akik azért harcolnak egymás ellen, hogy megtalálják az Ég kulcsát. A turné végén, ha te is jó vagy nyom olvasásban, akkor megnyerheted a Libri Kiadó által felajánlott 3 könyv egyik példányát. A Végjáték elkezdődött, semmi sem állíthatja meg!

Libri, 2016
560 oldal
Fordította: Nagy Gergely
Goodreads: 4,1
Besorolás: YA, disztópia, sci-fi

Két kulcs és kilenc játékos maradt.
New York. Aisling Kopp elhatározza, hogy kiszáll, és véget vet a gyilkos játéknak. Mielőtt azonban döntő lépésre szánhatná el magát, a CIA közbelép. Mint kiderül, tudnak az Endgame-ről, és feltett szándékuk, hogy hasznot húzzanak belőle…
Etiópia. Hilal ibn Isa al-Salt épphogy túlélte az első menetet. Az Akszúmi törzsnek azonban titkos tudás van a birtokában, amely megállíthatja az idegen lényeket, a halálos Endgame játékmestereit…
London. Sarah Alopay találta meg az első kulcsot. Jagóval a győztes oldalon állnak. De Sarah démonai ugrásra készek, már nem szállhat ki, vagy győz, vagy végleg elbukik…
Kilencen maradtak játékban. Ki a következő áldozat?
Olvasd el a könyvet.
Kövesd a nyomokat.
Oldd meg a rejtélyt.
Csak egy maradhat.
Amit a kezedben tartasz, az nem csak egy könyv.
Te magad vagy a főszereplő, és ha jól teszed a dolgod, akár a győztes is lehetsz.
A sorsunk a te kezedben van.

James Frey és Nils Johnson-Shelton Endgame-regényei több mint negyven országban tartják lázban az olvasókat. Nagyszabású multiplatform játék társul hozzájuk, és a történet filmváltozata is készül!

Az első részt nagyon szerettem. Egy számomra teljesen új típusú könyvet tarthattam a kezemben, amit az izgalmassága mellett az is vonzóvá tett, hogy nyerni is lehet vele egy rakás pénzt. Persze esélyem nem volt megnyerni a főnyereményt (amit azóta valaki már zsebre is vágott, ahogy olvastam:), de a történet továbbra is érdekes maradt, így a második résznek is nagy izgalommal vágtam neki.

Az első részben sok minden történt. Megismertük a szereplőket, elindult a Végjáték, megismerhettük azokat, akik ezt az egészet kitalálták és el is jutottunk egy bizonyos pontig. Persze a játéknak nincs még vége - úristen, mennyire de nincs, így a megmaradt 9 játékos tovább űzi-hajszolja egymást és a kulcsokat. Amit a regény legfőbb erősségének éreztem, azok az akciódús jelenetek. Nem egy regényben olvasom, hogy a főhősők mennyire vagányok, mennyire halálos harcosok és profik, de amikor az akcióra kerül a sor, akkor valahogy ez nem jön át a lapokon keresztül. Vagy túl egyszerűen oldanak meg az írók mindent, vagy csak "szájkaratésok" a főszereplők. Na itt nem volt ilyen problémám. Ahogy a fülszövegben is félig-meddig olvasható, az első rész végén történtek nem maradnak titokban. A világ tudomására jut, hogy mi is történt és a CIA pedig beleavatkozik és szeretné elkapni a játékosokat. Legalábbis egy részüket. És itt jönnek olyan akciójelenetek, amelyeket nagyon szívesen látnék mozivásznon is, mert valami elképesztő mozgalmasra és izgalmasra írták meg őket. Egy-egy ilyen rész olvasása után teljes mértékben elhittem, hogy igen, ez a 9 fiatal a világ legkeményebb és legképzettebb gyilkos csapata, akikbe még a legelitebb kommandós csapatnak is beletörik a bicskája. Esélytelen bárki rá, hogy beleavatkozzon a kilencük "játékába".

"A Játékosok vadászok. Találékonyak. Ügyesek. Kegyetlenek.
A Játékosok gyilkosok.
A Játékosok mind pszichopaták.
Kis szörnyetegek. "

És ez teljesen így is van. Egy két eset kivételével mindenkivel hidegvérrel végeznek, ha arról van szó. És ügyesek, tényleg ügyesek. Olyan helyzetekből is kivágják magukat, amiből "normál" ember soha. És nagyon jól felkészültek. Tényleg mindenhez értenek, a helikopter vezetéstől a weboldal hackelésig, mindenhez.
A megmaradt szereplők pedig már jóval beláthatóbbak, mint az eredeti, nagyobb csapat. Most már például vissza tudom mondani a neveket, hogy kit miről lehet felismerni, ki kivel van "csapatban", melyik vonalhoz tartozik. A kedvencem továbbra is Sarah és Jago. Nagyon jó kis ütős csapatot alkotnak, mind a kettő másban jó és így kiegészítik egymást. És persze van köztük valami, ami több, mint bajtársiasság:), hiszen az írók nagyon picit teret engedtek a romantikának is, de nagyon visszafogottan, épp csak annyira, hogy mi is lássuk, hogy ők ketten egy pár. Vannak persze összezördüléseik, sőt, néha rezeg is a léc kettőjük között, de azért imádtam őket végig.
És persze a "rosszfiú", An. Őt tudom, hogy nagyon sokan utálják és utálni is fogják, mert ő tényleg egy pszichopata őrült, de ettől függetlenül félelmetesen kegyetlen és jó játékos. És én épp ezt becsültem benne. Ő abszolút egyedül játszik, nincs mögötte segítő csapat vagy barát, vagy szerető vagy család, de mégis, számomra az egyik legesélyesebbnek látszik. (tudom, hogy a rosszak nem lehetnek befutók, de ha a valóságban játszanának, tényleg hatalmas esélye lenne megnyerni ezt a játékot).

A szereplőink pedig újra utaznak. Bejárják a Földet, olyan fegyvereket szereznek, amelyek csak a legendákban léteztek, én pedig imádtam velük lenni. Nem volt olyan játékos, akinek a részét kevésbé izgatottan olvastam volna. Mindnek volt valami a tarsolyában, ami miatt különleges, ami miatt még a játékban lehet. A Teremtők (az írók:))) pedig olyan kegyetlen lépést találtak ki ebben a részben, ami nem csak nekünk volt sok, hanem még az abszolút kőszívűnek hitt Játékosokat is megingatja a hitükben. Egyébként azt nagyon élveztem benne, hogy most már kapizsgálják, hogy mire is megy ki ez a játék és (remélhetőleg) a harmadik részre már egy ütős csapatot fognak alkotni. Ha ez így lesz, akkor jajj a Teremtőknek:).

Ha akarnék se tudnék semmi negatívumot említeni a második résszel kapcsolatban. Nem egy "összekötő üres járat", hogy meglegyen a trilógia, hanem egy nagyon ügyesen, kreatívan összerakott profi rész lett, aminek élveztem minden sorát. Aki olvasta és szerette az első részt, annak ez a második rész is tetszeni fog. Ezt garantálom.  
És hogy ezzel a résszel is pénzt lehet nyerni? Kit érdekel? Kérem azonnal inkább a harmadik részt:). 
 
Borító: Látványos, tökéletesen illik a sorozatba. 

Kedvenc karakter: Jago, Sarah, Aisling és akármilyen vadul hangzik, de An is 

Szárnyalás: az akciódús jelenetek 

Mélyrepülés: hogy nem én fejtettem meg az első részt:))) és úgy érzem, hogy a másodikat se én fogom:( 

Érzelmi mérce: valami halovány romantika van, de ennek a könyvnek nem ez az erőssége 

Értékelés:
Nyereményjáték:
A Végjátékban játszó Játékosok rendkívül okosak, és jártasak abban, hogy megtalálják egymást. Most téged is arra buzdítunk, hogy vedd elő a térképedet, és segíts megtalálni néhány helyszínt, aminek köze van a könyvek helyszíneihez.
Minden blogon találsz koordinátákat, és egy képet a helyről. A koordináták és a kép segítségével kell megtalálnod, hogy melyik várost / vagy éppen helyszínt rejtettük el. Ha rájössz, és beírod a Rafflecopter dobozba a konkrét helyszínek pontos nevét, akkor a turné végén megnyerheted a 3 könyv egyikét. Játékra fel!

 é. sz. 36° 10′ 30″, ny. h. 115° 08′ 11″

A blogturné további állomásai:
Május 12 - Zakkant olvas
Május 16 - Kelly Lupi olvas
Május 18 - CBooks
Május 20 - Dreamworld

Egy téma, öt borító #5 - tipográfia

Egy új állandó heti rovatot indítottunk Andival (Függővég), melynek főszerepében a könyvborítók lesznek. Az ötletet a Sugar & Snark angol blogról vettük kölcsön.
A LÉNYEG:

Minden hétfőn kiválasztunk egy témát, amihez 5 borítót keresünk. Az 5 kedvenc borítónkat pedig közzé tesszük. Bárki nyugodtan csatlakozhat hozzánk a saját TOP 5-ös listájával az adott témában. Téma javaslatokat örömmel fogadunk, ne fogjátok vissza magatokat! :)
AZ EHETI TÉMA:

TIPOGRÁFIA
Kate A. Boorman: Winterkill
  
És a kedvencem:

 Persze itt is van egy kakukktojásom, ez csak egy tervezet, de nagyon tetszene egy könyv borítójaként:)
 
Megosztanád az 5 kedvenc borítódat valami spéci tipográfiával? Kommentben szívesen várjuk a te választásaidat is:)

2016. május 11., szerda

Kalapos Éva: Ami csak a tiéd, A tökéletes randi (Speciel edition, D.A.C. #1,5)

Egy feledhetetlen DAC blogturnéra invitál a Blogturné Klub négy bloggere! Ismerj meg három DAC kötetet, emellett pedig az e-könyvben kapható DAC-novellákról is olvashatsz véleményt.
Ismerd meg Kalapos Éva realista regényeit, amiben kendőzetlenül olvashatsz a fiatalokat érintő problémákról, és az ő életükről!
Tarts velünk, és ha ügyes vagy, megnyerheted az egy nyereménykönyvet is!

Manó Könyvek, 2014
16 oldal
Besorolás: YA, realista, romantikus


Te milyennek képzeled a tökéletes randit? Álmodoztál már arról, hogy egyszer valaki kitalálja a legdédelgetettebb álmod? Szeretted a D.A.C. első részét, és türelmetlenül várod, hogy megjelenjen a második? Akkor ezt el kell olvasnod! Kalapos Éva ebben a novellában kis bepillantást enged Márk fejébe, és azt is megtudhatjuk, hogy sikerül-e a fiúnak összehoznia egy bénázásoktól és félreértésektől mentes randit Flórával. Lépj be te is a D.A.C. világába, és éld át velünk A tökéletes randit! NOVELLA kizárólag e-könyvben!

Ez az a novella, amit minden D.A.C rajongónak kötelező olvasnia. Aranyos, romantikus, imádnivaló, ha eddig kétségeid voltak azzal kapcsolatban, hogy Mark tényleg szereti-e Flórát, akkor ebben novellában válaszra lelsz:). Nagyon vicces volt a fiúk fejében lenni, én mindig is szerettem az ilyen részeket, az írónő pedig nagyon jól átadta a srácok gondolatvilágát:). És a helyszín, ami a randi helyszíne lett! Én is jártam már ott és őszintén elmondhatom, hogy Kalapos Éva pontosan adta vissza azt a látnivalót és azt az élményt, amit az odalátogatók átélhetnek. 
Egyetlen egy hibáját látom a novellának, mégpedig azt, hogy RÖVID!!! Ez így nem volt igazságos. Én tovább is szerettem volna olvasni Flóráról, Márkról, Gabe-ről és persze Márk húgáról:).

Manó Könyvek, 2016
16 oldal
Besorolás: YA, realista


Vajon mi történhetett Gerivel, Flóra testvérével a sok megpróbáltatás után?
Kalapos Éva legújabb e-novellájából kiderül, mi a helyzet akkor, ha egy fiatal srác legfontosabb tárgya egyik napról a másikra a gitárja lesz.


A két novella közül talán ez volt egy árnyalatnyival gyengébb a számomra. Nem azt mondom, hogy rossz, hiszen amit szeretett volna elérni vele az írónő, azt elérte nálam, mert ezzel a novellával picit közelebb hozta Gerit hozzám, akiért annyira eddig nem voltam oda. Igazából az volt a gondom, hogy túl gyors lefolyású volt, én egy picit tovább húztam volna - vagy pedig tovább írtam volna. Itt is egyedül az volt a bajom, hogy nagyon RÖVID - szívesen olvastam volna tovább (Geri fejében maradva), hogy mi is történik a sráccal:).
 Mivel ennyire rövid mind a két novella, így nem lenne igazságos, ha pontoznám, legyen annyi elég, hogy érdemes elolvasni mind a kettőt:).

Nyereményjáték:
A regény hősnője, Flóra még mindig imádja a filmeket – mi pedig ezért is imádjuk őt. Az ötödik kötetben is megmaradt a csodás rendszer, miszerint minden fejezetcím egy film címe is egyben.
A mostani játékunk során az adott filmből találtok egy képet, és a film címét kell beírnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába.

Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül tud postázni. A győztest e-mailben értesítjük, ha 72 órán belül nem válaszol a levélre, újra kell sorsolnunk.



A blogturné további állomásai:
Május 1 - Kelly Lupi olvas - D.A.C 3
Május 3 - Media-Addict.hu - novellák
Május 5 - Deszy könyv ajánlója - D.A.C 4
Május 7 - Zakkant olvas - novellák
Május 9 - Media-Addict.hu D.A.C. 5
Május 11 - Kelly Lupi olvas - novellák
Május 13 - Zakkant olvas - D.A.C 5
Május 15 - Deszy könyvajánlója - novellák

2016. május 10., kedd

Amy Kathleen Ryan: Láng (Ragyogás #3)

És a Szikra Lángba borította az Új Látóhatárt.

Tartsatok velünk május 10 - 12 között Amy Kathleen Ryan Láng című könyvének turnéján, melynek során a Blogturné Klub 3 állomásán megtudhatod, mennyire tetszett nekünk a sorozat zárókötete.
Természetesen a már megszokott játék sem marad el, s ha ügyesek vagytok, akkor a blogturné végén megnyerhetitek a Maxim Kiadó által felajánlott 1 könyvet!

Maxim Kiadó, 2016
404 oldal
Fordította: Marczali Ferenc
Goodreads: 4,02
Besorolás: YA, sci-fi

Waverly és az Empyrean legénységének többi tagja elszakadtak egymástól, az otthonukat jelentő űrhajó pedig felrobbant. A szüleik kiszabadítására indított küldetés kudarcba fulladt, és most minden eddiginél reménytelenebb helyzetben találják magukat. Anne Mather a szárnyai alá veszi Kierant, de vajon tényleg az a célja, hogy a két hajó legénysége békében éljen együtt az Új Látóhatáron, vagy a fiút csupán saját hatalmának megerősítésére akarja felhasználni? Seth helyzete még ennél is kilátástalanabb. Ő a többiektől külön, egyedül menekül el az Empyreanról, hogy aztán az Új Látóhatárra érkezve szökevényként kelljen bujkálnia. Helyzetét az is nehezíti, hogy sérülései, melyeket még az Empyreanon szerzett, egyre jobban elfertőződnek, és a fiú állapota napról napra romlik.

Őszinte leszek. Nagyon rég volt, amikor a második részt olvastam. Már majdnem két éve. Így nem volt egyszerű visszarázódni ebbe a történetbe és igen, szükségem volt arra, hogy elolvassam az értékelésemet a Szikráról, hogy tudjam, mit is várhatok ebben a részben. Aztán persze ahogy nekikezdtem, hamar visszajöttek az emlékek, gyorsan beugrott, hogy Kierant nem szerettük, Sethet annál inkább, Waverly sokat küzdött, Anne Mather volt az ellenség és így tovább. Szépen lassan ugyanúgy beszippantott a történet, ahogy az első és a második résznél is.
Ez a rész azonban picit más, mint az előző. Ott rengeteg volt az akció, hiszen a gyerekeknek egyedül kellett megküzdeniük a hatalmas űrhajó vezetésével, támadás történt, lázadás tört ki és még sorolhatnám. Itt pedig ehhez képest a történet első része szinte akció nélkül zajlott le. Ez egy jóval lassabb lefolyású történet, mint az előző kettő. Inkább az érzelmek, az emberek közötti interakciók kerülnek előtérbe, mint a fizikai csatározások. Ryan bemutatja, hogy az ember, legyen bármilyen környezetben is, a hatalom érdekében bármit képes megtenni. És ehhez nem szégyell akár gyerekeket is felhasználni. Mert azzal, hogy Kieran és Waverly visszakerült az Új Látóhatárra, akaratukon kívül is, de egy harc közepébe kerülnek. Anna Mather az irányító, a fő "Pásztora" a hajónak, de ezzel nem mindenki ért egyet és a háttérben szerveződik a puccs. Kieran Anna Mather "szerető" karjaiba kerül, Waverly a másik táboréba, Seth pedig, mintegy hontalan bújkál a hajón és súlyosan sérülten is, de próbál segíteni Waverlynek. Rémisztő nézni, ahogy a felnőttek, a tanult, okos, tapasztalt felnőttek hogyan próbálják a gyerekeket a saját oldalukra állítani, közben pedig nem félnek bevetni bármit - fenyegetést, bántalmazást, szép szót, jutalmazást - csak hogy megszerezzék amit akarnak. Főhőseink pedig rettentő sokat szenvednek. Rég olvastam olyan regényt, ahol az írónő ennyire "megkínozta" a főszereplőit mind testileg, mind mentálisan. Én tudom, hogy ez egy túlélő űrhajó és itt mások a játékszabályok, de akkor is.. amit a felnőttek megtettek a gyerekekkel.. azt még olvasni is borzasztó volt néha.
Ebben a mocskos csatározásban egy dolog volt üdítően felszabadító - ez pedig a fiatalok közti összetartás. Történjen bármi is, Kieran, Waverly és Seth összetartoznak - még az előző részben történt összetűzéseik után is. Nagyon szerettem olvasni a közös jeleneteiket! És ha már közös jelenet. Az írónő nagyon jól megoldotta a szerelmi háromszöget, voltak keserédes pillanatok, de voltak megmosolygtatóan aranyos romantikus részek is. Azt pedig nyugodtan elmondhatom minden spoiler nélkül, hogy sokáig egyáltalán nem volt biztos, hogy Waverly melyik fiúval marad. Persze, sejteni lehetett, hogy ki lesz a befutó, de biztosra semmit se vehettünk. És ez így volt izgalmas.
Ahogy az is, hogy már majdnem befejeztem a könyvet (körülbelül 94%-nál tartottam), de még mindig nem lehettem biztos abban, hogy mi lesz a vége. Mert a történet a végefelé nagyon beindult, izgalmassá és akciódússá vált, a tétek óriásivá emelkedtek és szinte minden főszereplő életveszélyes helyzetbe került. Néha komolyan mondom még az is megfordult a fejemben, hogy az írónő fogja és kinyír mindenkit és így egyszerűen lezárja a trilógiát:). Persze a valóság ennél azért jóval egyedibbre sikerült, személy szerint nekem nagyon tetszett, ahogy befejeződött a történet. Voltak persze benne olyan részek, ahol a szívem összeszorult, de szerintem ehhez a történethez erre szükség volt.
És kinek ajánlom? Azoknak, akik olvasták az első és a második részt, hiszen ahhoz, hogy ezt a könyvet megértsd, mindenképpen szükség lesz az első két részre. És azt a véleményemet még mindig fenntartom, hogy ez egy olyan trilógia, amit fiúk is nyugodtan a kezükbe vehetnek!

Borító: Nem vagyok elájulva tőle. Igazán a többi külföldi borító se nyerte el a tetszésemet, úgyhogy nem tudom azt se mondani, hogy ez vagy az jobb lett volna. De ez a pink szín... egy romantikus regény borítójaként jobban el tudtam volna képzelni. Ide valami sötétebb kellett volna, többet mutasson abból, hogy a regény egy sci-fi, egy űrben játszódó, életre-halálra szóló harc. Ezt egy fiú nem fogja levenni a polcról, pedig ez a regény a fiúknak éppúgy szól, mint a lányoknak...

Kedvenc karakter: Waverly, Seth, Kieran, Felicity

Szárnyalás: a srácok közti összetartás

Mélyrepülés: a felnőttek viselkedése...

Érzelmi mérce: van benne szerelmi szál igen, de a történetnek nem ez a fő mondanivalója. Azért én imádtam az aranyos romantikus részeket:)

Értékelés:
Blogturné extra - borítók
Megmutatom nektek, hogy külföldön milyen borítókkal jelent meg ez a regény és látni fogjátok, hogy a többi se sokkal jobb. Egyedül talán az ausztrál tetszik, ez volt az, ami a legjobban megfogott.

Ausztrál borító:

Angol borítók - érdekesség - a jobb oldali egy darabig a magyar kiadás borítóterve is volt




Cseh borító:


Francia borító: 
Nyereményjáték:
Egy földönkívüli űrhajó kapitánya vagy. A hajód fatális sérülést szenvedett egy technikai meghibásodás miatt. A hajót evakuálni kellett, ezért mindenki egy mentő poddal elhagyja azt. Három pod azonban ismeretlen helyen zuhan le egy bolygón. A te feladatod, hogy az általuk közvetített koordináták alapján megtaláld hol landoltak és megmentsd őket. Ehhez megadjuk a pontos koordinátákat, a ti dolgotok csak annyi, hogy kitaláljátok, mi van az adott helyszínen és a megfejtést beírjátok a rafflecopter megfelelő mezőjébe.

A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket kérjük, hogy 72 órán belül vegyék fel a kapcsolatot velünk, utána új nyertest sorsolunk.

Az első pod koordinátája:

é. sz. 51° 10′ 44″, ny. h. 1° 49′ 34″ (51°10′43.84″N 1°49′34.28″W)


A blogturné további állomásai:
Május 10 - Kelly Lupi olvas
Május 14 - Insane Life

Rendszeres olvasók