2023. június 13., kedd

Jennifer Lynn Barnes: Az örökség kulcsa (Örökösök viadala #3)

 


Nemrég megjelent Jennifer Lynn Barnes trilógiájának 3. része, Az örökség kulcsa. Ezúttal öt bloggerünk játszik együtt élet-halál játékot Averyvel és a Hawthorne fiúkkal, és természetesen a turné végén ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.

Lampion Könyvek, 2023
400 oldal
Fordította: Bottka Sándor Mátyás
Goodreads: 4,16
Besorolás: YA, ifjúsági, krimi, romantikus

Az Örökösök viadala és Az örökség ára folytatása

Averynek már csak néhány hetet kell átvészelnie a rejtélyekkel teli Hawthorne-házban, hogy hozzájusson sokmilliárd dolláros örökségéhez. Az életére folyamatosan veszély leselkedik, de legalább van kire támaszkodnia: a Hawthorne testvérek befogadták a családjukba, és megosztották vele titkaikat.
Néhány nappal azelőtt, hogy Averyből a világ leggazdagabb tinije lenne, felbukkan valaki a múltból, és a segítségét kéri. A látogató jelenléte teljesen felbolygatja a kastélyt, régi sebeket tép fel, és újabb rejtélyeket hoz felszínre. Közben kezdetét veszi egy utolsó, veszedelmes játék egy ismeretlen, de nagy hatalmú ellenféllel, a tét pedig hatalmas: mindent vagy semmit.

Nagyon vártam a befejező kötetet még úgy is, hogy a második rész annyira nem bűvölt el, de összességében nagyon kíváncsi voltam a történet végére.

Avery már egészen jól beilleszkedett a Hawthorne családba, tökéletesen tudja kezelni a srácokat, követni az öreg rejtélyeit és már csak nagyon kevés kell ahhoz, hogy leteljen a bűvös egy év, hogy véglegesen megkapja a mesés vagyont. A múltkori részben ugye kiderült, hogy Toby, Tobias Hawthorne fia életben van, de ebben a részben kiderül, hogy Tobynak van egy lánya is, Eve, aki egy szép napon bekopogtat Averyhez, hogy Tobyt elrabolták és kéri a lány segítségét. Eve eléggé felbolygatja az amúgy is zűrős családot, hiszen amellett, hogy új rokon, de a tragikus módon elhalálozott Emilyre is kísértetiesen hasonlít, amivel a fiúkat, főleg Graystont teljesen összezavarja.
Toby elrablója is - mert már miért is ne:D - feladványokkal bombázza Averyt, akinek ezek alapján kellene megfejtenie azt a rejtvényt, amivel Toby kiszabadulhat. Közben kiderül, hogy a tét jóval nagyobb, mintsem "csak" Toby kiszabadítása.

Hát ez a rész! Ilyennek kell lennie egy trilógia befejezésének! Amennyire picit laposabb volt a második rész, ez hű! meg ha! Alig tudtam letenni a kezemből a könyvet. Egyszerűen bármit megadtam volna azért, hogy Avery helyében lehessek. És most nemcsak arról a 30 millárd dolláros vagyonról beszélek, hanem a rengeteg feladványról is. Imádom a fejtörőket, a barátaim tudják, hogy a "szabadulószobák" a mindeneim, ez a könyv pedig maga a nagybetűs REJTÉLY volt. Az egész ház egy nagy rejtvény, titkos alagutak, szobák, bárhová nyúlsz, mindennek van valami jelentősége. Kódok, rejtvények, feladványok, itt állandóan észnél kell lenni! Avery pedig tökéletesen veszi az akadályokat, sikeresen felnő a feladathoz. Okos, talpraesett, GONDOLKODIK és kockáztat. Tobias nem véletlenül őt választotta ki az örökösének, teljes jogú tagja ennek a csapatnak még úgy is, hogy a fiúk gyerekkoruk óta ebben a légkörben nevelkedtek, Avery pedig csak belecsöppent ebbe az egészbe.
Forrás

Bár a romantikát is megjelöltem, de ez a regény egészében egy kalandregény. Titkok, rejtélyek és rengeteg nyomozás - közben nem egyszer veszélybe kerül a főhőseink élete, hiszen hiába van Avery mellett is egy tökéletes testőr, Oren, de még ő se láthat mindent előre, ami a lányra vár. Nagyon féltem, de az írónő szerencsére nem élezte ki annyira a szerelmi háromszöget, hiszen Avery választott és bár azért a másik fiút is szereti, de a választása biztos alapokon áll. És ez így volt tökéletes, mert a fő vonal ennél jóval izgalmasabb volt és a szerelmi háromszög így nem vonta el a figyelmünket.
Amit külön élveztem, hogy VÉGRE a két főszereplő fiút jól el lehetett különíteni egymástól, ők is fejlődtek, többet is megtudtunk róluk, így már volt SAJÁT személyiségük. A szerző tökéletesen mutatta be, hogy hiába a nagy vagyon, hiába minden, amit csak kívánhatnak a srácok, az öreg maximalista énje egyrészt a legjobbat hozta ki a fiúkból, másrészt viszont darabokra szaggatta a lelküket. Szinte mind sérült valamilyen módon.
A többi szereplő pedig? Mindenki hozta azt, amit eddig is, túl nagy meglepetésben nem volt részem. Egy szereplőnél szerette volna az írónő elhitetni, hogy ő fehér, közben teljes mértékben fekete volt, de arra már az elején rájöttem, így nagy meglepetés nem ért (direkt nem mondom el, hogy melyik szereplő az, ne lőjjem le a poént).

És a történet vége? Nekem tetszett a lezárás, valami ilyesmire gondoltam, amikor elgondolkodtam azon, hogy mit is lehet egy ekkora vagyon örököseként tenni ennyi pénzzel. Bár úgy éreztem, hogy az írónő lezárta a történetet, de nekem maradtak még nyitott kapuk, ahol azért kíváncsi lennék egy-két szereplő további sorsára.

Összességében egy szinte tökéletes trilógia befejezést olvashattam, ahol ez a rész tette fel az i-re a pontot. Izgalmas, rejtvényekkel teli, kalandos történet, szerethető főhősökkel, amit mind fiúknak, mind lányoknak szívesen ajánlok, mert szerintem mind a két nemet ugyanúgy le tudja kötni ez a történet.
Az írónő pedig felkerült a kedvenceim listájára, ahogy a Lampion Könyvek is és kíváncsian várom, hogy a kiadó milyen új izgalmas regényekkel rukkol majd elő!
(és amit a könyv hátoldalán olvastam, miszerint film is készül a trilógiából! Azt pedig tűkön ülve várom! :)

Borító: Még mindig gyönyörű és különleges - plusz tökéletesen illik a sorozat többi részéhez - IMÁDOM!

Kedvenc karakter: Avery, Jameson, Xander, Grayson

Szárnyalás: a rengeteg rejtvény a regényben

Mélyrepülés: az, hogy vége lett :) Még tudtam volna olvasni tovább

Érzelmi mérce: romantikusnak jelöltem meg a regényt, de azért sok romantikát ne várjunk tőle. Itt sokkal több minden forog kockán, úgyhogy van benne romantika, de nem ezen van a fő hangsúly

Értékelés: 



Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Averynek és a Hawthorne fiúknak különböző rejtvényeket kell megfejteniük a regény során, úgyhogy ezúttal rátok is rejtvények várnak. Írjátok be a helyes válaszokat a Rafflecopter megfelelő helyére.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

A-nak az apja B, de A nem a fia B-nek. Hogy lehet ez?

a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Június 11 - Spirit Bliss Sárga könyves út
Június 12 - Könyv és más
Június 13 - Kelly és Lupi olvas
Június 14 - Fanni’s Library
Június 15 - A Szofisztikált Macska

Ilsa Madden-Mills: Dear Ava - Drága Ava!


A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Ilsa Madden-Mills Dear ​Ava – Drága Ava! című romantikus regénye, melyben Ava a névtelen szerelmes levél íróját keresi, aki az iskola királyainak egyike. Vajon a focista Knox, az ikertestvére, Dane vagy a kétszínű Chance írta a levelet?
Tartsatok velünk, kövessétek a turné állomásait és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott regény egy példányát!
 
Könyvmolyképző Kiadó 2023. Rubin pöttyös
368 oldal
Fordította: Benkő Ferenc
Goodreads: 4,13
Besorolás: YA/NA, romantikus, erőszak, realista
 
Egykor ​közéjük akartam tartozni – de aztán tönkretettek.
A nagynevű Camden előkészítő suli borostyán lepte falai közt a gazdag és népszerű Cápák uralkodnak. Csoda, hogy meglepett az egyikük névtelen szerelmes levele? Ábrándozzon csak! Velőig gyűlölöm azokat a pénzes mocskokat azért, amit velem tettek.
A kérdés csak az, melyik Cápa a titkos imádóm. Knox, a heges focista? Dane, az ikertestvére? Vagy Chance, a kétszínű exem?
Drága Ava!
A szemed, akár a Karib-tenger.
Francba! Micsoda marhaság.
Úgy értem… valahányszor rám nézel, érzem, hogy ez valami IGAZI.
Ami példátlan.
Tíz hónapja nem jársz ide, de nem tudlak elfelejteni.
Hiányzott, ahogy a folyosón sétálsz.
Hiányzott, ahogy a meccseimen szurkolsz.
Hiányzott a hajad illata.
Erre egyetlen éjszaka, és minden odalett.
Ha bármire bármire szükséged lenne, megtalálsz. Írj rám. Kérlek. 105-555-9201
Utóirat: Cápa vagyok, de sosem bántanálak.
Utó-utóirat: Minden erőmmel dacoltam, de akkor is akarlak. Még mindig.
 
Teljesen új volt számomra a szerző neve, bár van egy könyve a polcomon, nem került még sorra. A Dear Ava - Drága Ava! regény címe viszont megtetszett, mert szeretem a levelezés felbukkanását a könyvekben és ez ilyesmire utalt. Egyből titokzatos és romantikus feelinget előlegeztem meg a regénynek. Ehhez képest totál másként, számomra rendkívül szuggesztíven indult a történet, ugyanis a főszereplő Ava egy  ismeretlen helyen tér magához, és az állapota egyértelműen arra utal, hogy valami borzalmas történt vele, rosszul van és nagyon lassan tér vissza a tudata. Nem igazán tud lábra állni se, segítséget hívni sincs ereje. Annyira emlékszik még, hogy valaki megtalálja és beteszi egy autóba, elviszi a barátnőjéhez és utána filmszakadás. Ava tíz hónappal később visszatér a Camden magániskolába - egy elit gimnáziumról beszélünk -, ahol ő ösztöndíjasként tanulhat. Ava egyetlen esélye bejutni egy állami egyetemi ösztöndíjra, ha itt jól vizsgázik, így aztán muszáj felvennie a páncélt és besétálni a suliba a végzős évre. Új a külseje is, de igazából a szíve az, ami megacélozva várja a kihívásokat. Ugyanis tisztában van vele, hogy bántani fogják, hiszen az érinthetetlen "Cápák" is gyanúba keveredtek azon az estén, ki is hallgatták őket. Korábban egyikük a pasija volt, Chance, de szakítottak az eset után. Knox és Dane ikertestvérek, és ott van még Liam, ő a legnagyobb nőfaló köztük, mindannyian magasak, szélesvállúak és népszerű, reményteljes focisták. A nyomozás folyamán eddig nem derült ki, hogy az erdőben rendezett bulin ki erőszakolta meg, és hagyta magára a lányt. Ott volt az eseményen az iskola "krémje", a Cápákhoz dörgölőző slepp is. Volt ott italozás, tánc, és Ava spiccesen (később kiderült bekábítózva) betáncolt az erdőbe, ahol valaki megtámadta. A legszörnyűbb, hogy a rehabilitáció sem hozta vissza az emlékezetét, bár mintha újabban motoszkálna valami mélyen az elméjében. Mégis úgy döntött, a végzős évre visszatér a suliba, megacélozza magát és szembenéz a diákokkal, akiknek egy része árulónak és szajhának tartja. A fogadtatás vegyes, a barátnője Piper alig várta már, hogy visszatérjen, de persze egy-egy Cápa-talpnyaló rögtön beszólogat. Nem várt fordulatként felbukkan egy titkos támogató is, valaki, aki a fülszövegben is olvasható levelet írja. (Az utolsó utóirat olyan Darcy-s nem?)
Mivel kettős szemszögből íródott a regény, az olvasó hamar szembesül azzal, hogy Knox lesz a másik főszereplő, aki hosszú ideje vonzódik Avához, de mivel a legjobb barátjával járt a lány, ezért tabu volt a mélyebb barátkozás, Szóval egy fincsi, nagyon titkos vonzódást rejteget a srác. Korábban is váltottak már szót párszor, voltak köztük elég érdekes epizódok is, de igazából most kaphatnak esélyt arra, hogy bármi kialakulhasson közöttük.Az erős pszichés kezdés után a regény egy tipikus középiskolai romantikára vált, amit kifejezetten élveztem, mert megismerhettem mindkét fél gondolatait, és őszintén drukkoltam ennek a kapcsolatnak. Imádtam a titkos pillantásokat, a közös iskolai feladatot, a véletlen érintéseket. A közös filmnézés kapcsán előjött jó sok popkult utalás, amit SW rajongóként nagyon szerettem. Knox monológjai kikészítettek, vágyik a lányra, de erősen visszafogja magát, vív önmagával, ezt a huzavonát sokan nem bírják, én bezzeg igen. Mindkét fél sérült, fájdalmas múlttal rendelkeznek, és a jelen is egyre bonyolódik, minden apró részlet, ami felszínre kerül, egyre távolabb sodorja a lehetőséget, hogy talán egyszer együtt lehessenek. A küzdelem önmagukkal, hogy engedjenek-e a vágyaiknak, ez a része nagyon tetszett, faltam a lapokat, bíztam benne, hogy megtalálják egymáshoz az utat. Knox egy igazi védelmező típus, először jóval morcosabb benyomást keltett, de hamar kiderült, hogy elolvad Avától. Szépen repedezik a jég a szíve körül, és végül kapunk egy nagyon is szerethető karaktert.
Avának pedig vannak más puttonyai is, hiszen egyengetnie kell a különleges nevelési igényű öccsének, Tylernek a sorsát. Foggal körömmel küzd azért, hogy közel maradhasson hozzá. Ez a szeretet a testvére iránt fontos eleme a regénynek, ahogy Knox oldalán is megjelenik ez Dane, az ikertestvére kapcsán, akire szintén oda kell figyelni. Visszatérve Avára, az utóbbi olvasmányaim egyik legjobb young adult hősnője lett, komoly erő van benne, bátorság, kitartás. Volt mersze visszamenni, és beinteni annak, aki azt megérdemli. Tudja, hogy egyetlen esélye a tanulás, és tesz is a dolgát. Okos és vicces, abszolút nyerő tulajdonságok.
A mellékszereplőkkel nem volt különösebb bajom, természetesen megjelenik a meleg barát Wyatt személyében, cuki támogató karakterré vált, ott volt, amikor szükség volt rá, ahogy Piper is, Ava régi barátnője. Nekem a Cápák is bejöttek, a barátságukat igazán lehetett értékelni, a csapatszellemük erős. 
Végül is két dolog volt, amit nem értettem, vagy nem tetszett. Egyrészt kissé mintha elsikkadt volna a súlya az Ava ellen elkövetett tettnek. Végül persze kiderül, hogy ki az elkövető és kap is büntetést, de valahogy nem olyan módon, ahogy vártam volna, vagy ahogy épp Ava készült rá, hogy megbosszulja a dolgot. Mivel én keményen bosszút álltam volna, ez nagyon hiányzott. A másik a regény vége, ugyanis a szereplők egy időre elszakadnak egymástól, mert Knox és főleg az apja szerint a családjuknak kell egy kis együtt töltött idő, hogy segítsék egymást, most virágnyelven csak így tudom kifejezni, nem mehetek bele a részletekbe. Én ezt valahogy máshogy, valami okosabb kompromisszummal oldottam volna meg. Így azonban átmehetett az egész sztori new adult síkra, mert az egyetemen fejeződik be a sztori, és kapunk a végén egy cukorsziruppal leöntött ellovaglást a naplementébe. Basszus. Ennek ellenére, nem tudok egy egész csillagot levonni, csak egy felet. Mert egyszerűen imádtam ezt a történetet, nem tudtam letenni, mintha ezer éve nem olvastam volna ennyire ínyemre valót. Nagyon hiányzott már egy realista, mai világban játszódó young adult nyavalygás, aminek minden sorát élveztem. A zsáner rajongóinak kötelező darab!
Képek: Pinterest
 
Borító: Nekem a borítómodell felnőtt korúnak tűnik, de így nyilván nagyobb az eladott példányszám.

Kedvenc karakter: Ava, Knox.

Szárnyalás: A testvéri szeretet is jelentős hangsúlyt kapott, többszörösen is, ezt nagyon tudom értékelni.

Mélyrepülés: -

Érzéki mérce: Nincs túltolva az erotika, de ami szerepel, az ízlésesen megírt jelenet.

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!
 
Nyereményjáték
 
Mivel bloggereink nagy rajongói az “ellenségekből-szerelmesek” történeteknek, úgy gondoltuk, hogy minden állomáson ki kell találnotok egyet a főszereplők neve alapján! Jó keresgélést! A megoldás, amit várunk: a regények címe.
(Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyertest e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.)
 
Feladvány:  Ethan Thomas + Olive Torres
 
Állomások:
06.13 Kelly & Lupi olvas
 

 

2023. június 11., vasárnap

J.L. Armentrout: Forever ​with You – Mindörökké veled (Várok rád #5)

Könyvmolyképző Kiadó 2023. Rubin pöttyös
380 oldal
Fordította: Rácz Kata
Goodreads: 4,12
Besorolás: new adult, romantikus, realista
 
Két ​szabad lélek azon kapja magát, hogy egy egyéjszakás kaland után teljesen megváltozik az életük…
Az ember egyszerűen hisz bizonyos dolgokban, még akkor is, ha addig sosem tapasztalta meg. Stephanie esetében a szerelem is ezek közé tartozik. Kell lennie. Valahol. Előbb-utóbb. Eközben ő egy MMA-sportközpontban kezd dolgozni, és perzselő kalandba bonyolódik olyan egyéjszakás pasikkal, mint például Nick. Majd egy titok közelebb hozza őket egymáshoz, és Steph szeme előtt feltárul egy olyan jövő, amiről nem is gondolta volna, hogy vágyik rá – amíg egy tragédia darabokra nem töri.
Nick magabiztos fellépése mögött olyan múlt rejlik, amiről jobb, ha senki sem tud. Egy elsöprő találkozás Stephfel ezt teljesen megváltoztatja. Amilyen gyorsan lebontja a saját falait, amelyek az elköteleződéstől védték őt, a lány olyan gyorsan építi őket újra, hogy a fájdalmat – valamint Nicket– kiszorítsa. Azonban Nick képtelen csak úgy elsétálni, amikor Steph az első és egyetlen, aki miatt képes lenne örökké maradni.

 
J.L. Armentrout Várok rád sorozatát nem is olyan rég fedeztem fel, évekkel az első rész megjelenése után, csak 2021. januárjában kezdtem hozzá. Akkor viszont beszippantott, és egész a negyedik részig nagyon tetszett. Viszont a Zuhanj velem-ben Roxy  és Reece története már nem kapcsolódott szorosan az eredeti szereplőkhöz, nem érintett meg igazán. (érdemes ránézni, miket írtam a bejegyzés végére, hogy nem is folytatom a sorit, mert mit is lehet kihozni a következő részben Steph és Nick karakteréből... jobban is bízhattam volna a szerzőben!) Meglepett a hír, hogy könyvhétre folytatódik a magyar kiadás az ötödik résszel, nem kellett sokat gondolkoznom rajta, hogy rávessem-e magam. A Mindörökké veled minden várakozásomat felülmúlta, ugyanis nem azon a módon tetszett, ahogy a sorozat eleje, mert akkor a romantikus érzelmek és a főiskolás feeling vett meg kilóra, most meg a két felnőtt főszereplő tudott egészen lenyűgözni, a különleges helyzetük, a velük történő események ragadtak meg, csak faltam a lapokat és közben még nagyobb rajongója lettem a szerzőnek, mint eddig.
Stephanie karakterére nem emlékeztem pontosan korábbról, viszont Nick ismerősebb volt, a szexi pultos a Mona's-ból, már a sorozat harmadik részében megalapozta a tetszési indexét. Steph éppen beköltözik az új lakásába, amikor az egyik doboz cipekedésénél segítségre szorul, az épp arra járó Nick készségesen segít is neki, ami flörtölésbe csap, és a srác nem felejti el közölni, hogy a Mona's-ban dolgozik, esetleg összefuthatnának. Steph álmai állása miatt költözött ebbe a kisvárosba, sajnos nincsenek itt barátai, úgyhogy pár nap múlva mégiscsak elmegy a bárba, és nagy meglepetésre találkoznak a régi bandával, ráadásul Calla is itt dolgozik. Stephanie megismeri Roxy-t és Marie-t is, máris el van látva ismerősökkel. De az est főszereplője természetesen Nick, akivel olyannyira belemerülnek a beszélgetésbe, hogy mindketten érzik a közöttük pattogó szikrákat, és miután egyértelművé tették egymás számára, hogy ez egy egyszeri dolog lesz, megbeszélik a műszak utáni egyéjszakás kalandot Steph lakásán. Nyilván egyértelmű, ha ők ketten a regény főszereplői, nem ér véget egy alkalomnál a kapcsolatuk, de nem akármilyen módon kapja meg az olvasó a folytatást. 
Stephanie karaktere elég szokatlan, nem sűrűn olvastam hozzá hasonlóról. Ő ugyanis céltudatos, elsősorban karriert akar építeni, és esze ágában sincs komoly kapcsolatba fektetni az energiáit, viszont a szexet szereti, így az egyalkalmas együttlétekre utazik, érzelmek nélkül. Nem igazán szokták felvállalni ezt a női szereplők, így mindenképp szokatlan erről olvasni, főleg, ha megfejeli a szerző a karaktert még pár remek dologgal, ez a nő ugyanis képes kiállni magáért, helyreteszi a pasikat, van véleménye, amit nem rejt véka alá. Azt azért hozzá kell tenni, hogy látott ő már igaz szerelmet, de ő maga még nem volt ilyennek részese, szóval nem örökre zárta ki az életéből a boldog párkapcsolat ígéretét, de az még egy darabig ráér. Nick-et pedig eleve úgy ismerjük meg, hogy egy lánnyal maximum egyszer van együtt, szintén nem kapcsolathívő, később kapunk majd erre magyarázatot, de elsőre sem szokatlan, tele van ilyen pasikkal a mai romantikus regényáradat. Szóval látszólag rendben is volt kettejük "randija", csakhogy Steph vette a bátorságot, hogy másodszor is lemenjen a Mona's-ba, nem kifejezetten Nick miatt, hanem társaságra vágyott. Nick pedig ezt szinte támadásnak vette, bepöccent, felcsattant, ám a lány nem hagyta magát, visszaszólt és beintett. Nos, innentől történnek váratlan események, amik alapvetően megrengetik az életüket. Óriási érzelmek szabadulnak fel, és lépten nyomon azt fogod észrevenni, hogy remeg a szíved és nyúlsz a zsebkendő után. Keresztülmennek a kapcsolatépítés lépcsőin, félreértésekkel, túlgondolásokkal, stb., minden megtörténik, amitől izgalmas a történet és nagyon szexi is egyben. Minden nehézség ellenére kibontakozik kettejük kapcsolata, fellebben a fátyol Nick titkairól, aztán minden a feje tetejére áll, egyszóval az érzelmi hullámvasút garantált. Rettentő ügyes a fülszöveg, nem derül ki egyértelműen, hogy mi történik velük, de azt hiszem kitalálható, mégsem írom le konkrétan, csak annyit, hogy részben átéltem saját magam ezeket a dolgokat, éppen ezért volt különleges a hatása, hiszen régi sebeket tépett fel ez a történet. Nick karaktere pedig felkerült nálam a kedvenc könyves pasik közé, egyszerűen imádtam, szép fejlődésen ment keresztül, úgy lopta be magát a szívembe egyre mélyebben, ahogy lépésről lépésre nyitotta meg önmagát Steph felé. A helyzetre pedig úgy reagált, ahogy normálisan elvárható lenne, de sajnos a valóság gyakran nem ez. Amit meg az otthoni dolgaival kapcsolatban mutatott, az is példaszerű, maximálisan felelősségteljes. Tetszett, hogy nem volt tökéletes, mondott hülyeségeket is, félreérthető dolgokat, de mégis alapjaiban nagyon is normális pasi, aki megérdemli a boldog befejezést. Visszatérve Stephanie-re, neki van egy kis mellékes cselekményszál a munkahelyével kapcsolatban, ami mindenképp tanulságos önmagában is, ráadásul olyan karaktereket hoz a történetbe, ami fontos lesz, hiszen a soron következő rész párosát itt ismerhetjük meg. Ezek után szívesen olvasnám mihamarabb a hatodik részt is. Egyébként nagy kedvet kaptam az első két rész újraolvasásához, most más szemmel fogom figyelni Stephanie karakterét. 
Összességében elmondhatom, nagyon megéri elolvasni ezt a történetet, én kaptam tőle egy megpróbáltatásokkal teli love sztorit, amely sebeket szakított fel a szívemben, ezzel mély érzelmeket váltott ki belőlem, de minden örömével és bánatával együtt is imádtam ezt a részt, egy szóval számomra kihagyhatatlan. 
Képek: Pinterest
 
Borító: Cuki a borító, illik a sorozatba.

Kedvenc karakter: Steph, Nick.

Szárnyalás: Összecsapás a Mona's-ban és a kanapé jelenet, ja és a HÚSLEVES.

Mélyrepülés: -

Érzéki mérce: Ismerjük JLA tehetségét ezen a téren, úgyhogy nem kevés szexi jelenetre számíthattok.

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!
 
 

2023. június 10., szombat

Marissa Meyer: Cursed - Átkozottak (Aranyfonó #2)

 


A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent az Aranyfonó duológia befejező kötete, Cursed - Átkozottak címmel. Ennek örömére a Blogturné Klub bloggerei bemutatják Serila, Arany és a Lidérckirály történetének folytatását, melyből kiderül, hogy vajon a szerelem képes-e felülkerekedni a bosszúvágyon és az átkokon.
Tartsatok velünk, kövessétek a turné állomásait és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott regény egy példányát!

Könyvmolyképző, 2023
480 oldal
Fordította: Szabó Krisztina
Goodreads: 4,06
Besorolás: YA, fantasy, romantikus

Az ​adalheidi kastélyban nagy a felfordulás.

Serilda és Arany képtelen megtörni az őket Adalheid kísértetjárta kastélyához kötő átkot. Örökre csapdába estek. A végtelen hold éjszakáján a Lidérckirály el akarja kapni a hét isten egyikét, hogy visszahozza a szerelmét, Perchtát, akit korábban száműztek az alvilágba.

De hamar világossá válik, hogy a Lidérckirály bosszúvágyát nem csillapíthatja egyetlen kívánság, és a valódi céljai végzetes hatással lehetnek a halandók világára.

Serilda és Arany mindenáron meg akarja akadályozni, hogy a király végrehajtsa a tervét. Közben próbálják kideríteni, mi Arany valódi neve, és igyekeznek felszabadítani a sötét szerzeteket szolgáló szellemeket is. Úgy tűnik, egyedül a szerelmük erejére számíthatnak, miközben a gonoszok csatarendbe állnak…

„Nem igaz, suttogta volna legszívesebben. Előre akart hajolni, a fiú halántékához nyomni az arcát. A falhoz préselni, hozzásimulni. Nem lettem az övé. Sosem leszek az övé.”

A bestsellerszerző Marissa Meyer kísérteties, tündérmese ihlette Gilded – Aranyfonó duológiájának izgalmas záróakkordja, mely a régi és az új rajongókat egyaránt magával ragadja.

Hagyd, hogy elvarázsoljon!

Blogturné extra - interjúfordítás:

Szia, Marissa! Üdvözöllek aThe Nerd Dailyben! (ez a weboldal, ahonnan az interjút fordítom – ford. megj) Mesélnél egy kicsit magadról az olvasóknak?
Köszönöm, hogy újra itt lehetek! YA regényeket írok, a The Happy Writer Podcast házigazdája és az otthon tanuló 8 éves ikerlányaim édesanyja vagyok.

Mikor érezted először, hogy szeretsz írni?
Nem igazán emlékszem erre. Mindig meséltem, már egészen kicsi koromban is. Anyukámnak meséltem történeteket és kértem, hogy írja őket le, hogy én illusztrálhassam ezeket. Emlékszem, egyszer a könyvtárban az online katalógusban valami nagyon konkrét dolgot kerestem – valami olyasmit, hogy “ egy könyvet egy hercegnőről, aki átutazik egy elvarázsolt erdőn, talál egy kísértetjárta kastélyt, találkozik egy sellővel és egy tündérrel és legyőz egy sárkányt” és nagyon csalódott voltam, hogy a kereső nulla találatot adott ki rá. Végül arra gondoltam, ha ez a történet még nem létezik, akkor talán nekem kellene megírnom! Ez az egyik legkorábbi emlékem arról, hogy író akartam lenni.

Egy villámkérdés! Áruld el nekünk, mi volt az első könyv, amire emlékszel, hogy olvastad, melyik az, ami miatt író akartál lenni és melyik az, amelyik nem megy ki a fejedből!
Az első könyv, amire emlékszem, hogy elolvastam: C.S Lewis: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
A köny, ami miatt író akartam lenni: J.R.R Tolkein: A Gyűrűk ura
Amelyik nem megy ki a fejemből: Roshani Chokshi: The Gilded Wolves trilógia

A Cursed – Átkozottak az Aranyfonó duológia befejezése és már kapható! Ha csak 5 szóval írhatnád le, akkor mi lenne az?
Elátkozott mesemondó kontra mitológiai vadász.

Mire számíthatnak az olvasók?
A Cursed – Átkozottak a Gilded – Aranyfonó végén található durva függővég után folytatódik – Serilda ugye csapdába esett Adalheid kísértetjárta kastélyában és megpróbálja kitalálni, hogy szabadíthatná ki magát és azokat, akiket szeret, ami bonyolultabbá válik, ahogy egyre többet derít ki a Lidérckirály valódi terveiből. Rengeteg szörny, szellem és isten jelenik meg, elutazunk Zordonkőre, az Achen erdeinek mélyén lévő elfeledett kastélyba, ami egy igazán szórakoztató helyszín volt.

Mesélnél nekünk egy kicsit azokról a kihívásokról, amelyekkel a lezárás megírása során találkoztál és hogyan tudtad megoldani őket?
A történet folyamán elég sok rejtély és ezek leleplezése történik, így az volt nagy kihívás, hogyan helyezzük el és hogyan fedjük fel őket Serilda és az olvasók számára úgy, hogy elkerülhetetlennek érezzük őket, de mégis meglepetésként érjenek minket. Mindig nehéz megtalálni az egyensúlyt, hogy adjunk elég nyomot és utalást, de mellette visszatartsunk annyit, hogy az olvasók (remélhetőleg) ne találjanak ki mindent, ami rájuk vár. Az első vázlatok megírásakor megpróbálok nem túl sokat aggódni emiatt, csak megpróbálom a történet fő irányát kitalálni, de a javítások során sok időt töltök azzal, hogy kitörlöm, kivágom és áthelyezem az információkat.

Voltak kedvenc pillanatok vagy szereplők, amiket élmény volt megírni vagy felfedezni bennük valami újat még egyszer utoljára?
Nagyon élveztem az istenek panteónjáról írni, akik közül néhányukkal találkozhattok a Cursed – Átkozottakban. Solvide a kedvencem, még úgy is, hogy csak egy rövid időre jelenik meg a regényben. Úgy érzem, hogy róla egy egész spin-off sorozatot tudnék írni!

Mi az, ami vonz téged a retellinghez?
Egész életemben szerettem a meséket és ezért nagyra értékelem ezeket a történeteket és azt, hogy mennyire univerzálisak a témáik és az üzeneteik. Íróként szeretem, hogy olyan történetet használhatok, amelyet ismernek és szeretnek és emellett rengeteg lehetőségem van rá, hogy a saját stílusomat is hozzátegyem. Nézhetem más szemszögből is, kitölthetem a történetben lévő hiányosságokat, megválaszolhatok nyitott kérdéseket, elvihetem a történetet egy teljesen új irányba – új szereplőkkel, új helyszínnel vagy korszakkal. Annyi mindent lehet még felfedezni ezeken viszonylag egyszerű kereteken belül. 

És mi az, amin most dolgozol?
Jelenleg az Instant Karma című kortárs romantikus regényem kiegészítő történetén dolgozom. Ez a könyv Judera (Prudence ikertestvérére) fog koncentrálni, aki egy sor szerencsés véletlent kap az Univerzumtól és ezeket felhasználva elhívja álmai nőjét randizni… amíg a szerencséje el nem fogy.



Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Mostani játékunk során olyan népmese-adaptációkat keresünk, amik itthon a Könyvmolyképző Kiadó kínálatában is megtalálhatóak. Minden állomáson láthattok egy borító részletet, nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni, mi a könyv címe - angol és magyar címet is elfogadunk.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. Csak magyarországi címre postázunk.)


A blogturné további állomásai:

Június 05 - Dreamworld - Idézetek

Június 06 - Csak olvass! - Fanartok

Június 08 - Csak olvass!

Június 10 - Kelly és Lupi olvas - Interjúfordítás

Június 12 - Readinspo

Június 14 - Sorok Között

Június 16 - Kelly és Lupi olvas

Június 18 - Hagyjatok! Olvasok!

Június 20 - Dreamworld

2023. június 9., péntek

Colleen Hoover: It Starts With Us - Velünk kezdődik (Velünk véget ér #2)


A Könyvmolyképző Kiadó jelentette meg Colleen Hoover: It Starts With Us - Velünk kezdődik regényét, mely az elsöprő sikerű Velünk véget ér regény folytatása. Kövesd végig bloggereinkkel Lily és Atlas sorsának alakulását a blogturné állomásain, ha szerencsés vagy a játékban, akár meg is nyerheted a könyvet a kiadó felajánlásában.
 
Könyvmolyképző Kiadó 2023. Rubin pöttyös
336 oldal
Fordította: Matyola Melinda
Goodreads: 3,94
Besorolás: romantikus, realista, new adult, bántalmazás
 
Mielőtt véget ért, Atlasszal kezdődött el.
Lily és a volt férje, Ryle éppen csak beleszokik a közös gyerekfelügyelet ritmusába, amikor Lily hirtelen újra összefut első szerelmével, Atlasszal. A csaknem két külön töltött év után Lily fellelkesül, hogy az idő most az egyszer az ő javukra játszik, és azonnal igent mond, amikor Atlas randevúra hívja.
Ám lelkesedését csírájában fojtja el a gondolat, hogy noha többé nem házasok, Ryle azért nagyon is része az életének, és gyűlölni fogja Atlas Corrigant, amiért jelen van a volt felesége és a kislánya életében.
A Velünk kezdődik ott veszi fel a fonalat, ahol a „lebilincselő, lüktető” bestseller, a Velünk véget ér elejtette azt. Egyre több részletre derül fény Atlas múltjából, és követhetjük a volt férjével hadakozó, közben pedig ismét az igaz szerelem lehetőségébe kapaszkodó Lilyt, mindezt olyan romantikával átitatva, amire csak Colleen Hoover képes.

 
Colleen Hoover évekkel ezelőtt is már a kedvenc szerzőim közé tartozott, még a csodálatos Hopeless sorozat kapcsán, mára pedig stabilan benne van a top 5-ben, úgy érzem mindent el kell olvasnom, amit ír. Mégis, az It Ends with Us - Velünk véget ér regényt csak alig több, mint egy éve sikerült elolvasnom, valahogy a megjelenéskor megvettem ugyan, de elmaradt az olvasás. Most már ezt egyáltalán nem bánom, mert nem is érhetett volna nagyobb öröm, mint az, hogy CoHo megírta a folytatást ehhez a regényhez, ami most könyvhétre meg is jelenik. Mély nyomott hagyott bennem az első könyv, és bár abszolút pozitívan, reménykeltően ért véget, nagyon sokat gondoltam később Lilyre és Atlasra, hogy vajon mi történhetett velük a véletlen találkozás után. Colleenra elég komoly rajongói nyomás nehezedett, és szó szerint milliók örömére végül megírta a Velünk kezdődik regényt. Hozzá kell tennem, hogy nem mindenki várta örömmel a folytatást, mert lezárt volt ez valamilyen szinten, és különben is, ismétlődik majd a cselekmény és Atlas meg túlidealizált. Szerintem mindenki el tudja dönteni, tetszett-e neki annyira az eredeti sztori, hogy érdekli-e bármilyen folytatás. Engem igen. Naná. És még maradjunk egy szóra az eredeti regénynél, ha már bejegyzés nem született róla. Nekem ez a regény a legjelentősebbek közé tartozik, a legjobb tízbe is belefér all time, mélyen érintett, pedig nem találtam benne konkrét kapcsolódást a saját életemmel, mégis olyan volt olvasni, mintha részese lennék a történetnek. Nem írtam bejegyzést, mert nem tudtam és nem is akartam átadni az érzéseimet, ilyen is létezik. Inkább a Molyos értékelésemből idézek: "Az ember követ el hibákat, de nem elég tanulni a hibákból, az nem menti fel az elkövetőt, ha sajnálkozik. Vannak hibák, amiket nem kell és nem is lehet megbocsátani. Utána már sosem lesz ugyanolyan. Akár öt másodperces az a hiba, akár öt év, ha valakiben elvesztem a bizalmam, felé már sosem tudok nyugodt szívvel fordulni. A hibáknak persze sok formája van, nyilván például egy füllentés nem említhető egy lapon a bántalmazással. Viszont annak bármilyen formája vörös kód nálam. Nincs olyan, hogy nincs hova menni, mindig van, csak meg kell találni. Ez volt a hozzáállásom, és el kellett olvasnom ezt a könyvet, hogy megértsek másokat, akiknek nem ment ez alapból, akik vártak, mert talán bíztak valamiben. Én sok megerősítést kaptam ettől a történettől. Rengeteg fájdalmat, de örömet is, hiszen Lily és Atlas kapcsolata örökre belém égett, ... ez egy olyan történet, amit minden egyes fiatal lány kezébe odaadnék útravalónak az élethez." 
Rátérve az új regényre, ne számítsatok arra, hogy ez egy könnyed szerelmi kibontakozás lesz! Bőven tartogat a regény fordulatokat, amire nem számítottál. A múltat nem lehet kizárni, számomra ez a regény tökéletesen képezte le, milyen utóhatásai vannak a bántalmazásnak, mennyire nem lehet varázsütésre magad mögött hagyni a fájdalmat, az emlékeket. Nagyon fontos látni ezeket a következményeket. Ott folytatódik a regény, ahol az előző abbamaradt, a véletlen találkozás után. Lily egyedül neveli a kislányát, közben dolgozik a virágüzletben, mindezt úgy tudja megvalósítani, hogy anyukájára maximálisan számíthat, valamint Alyssa is sokat bébiszitterkedik, és hát az apja is elviszi a kislányt a  szabadnapjain. Ryle tehát határozottan jelen van továbbra is az életükben, és addig nem is történik különösebb gond, amíg Lily igent mond Atlasnak egy randira. Nem könnyen dönt így, retteg Ryle reakciójától, mert ha bárkivel is randevúzna, az sem lenne közömbös a volt férjének, de Atlas különösen éles tüske a körme alatt. Épp ezért nehezen haladnak a dolgok kettejük között, Lilyben folyamatosan ott a bizonytalanság, mert félti a kislányát, de ott van benne az erő is, az ellenállás, nem hagyja magát ugyanabba a hibába esni Ryle-val kapcsolatban, képes arra, hogy minden pillanatban emlékeztesse magát az előzményekre. Mégis annyira nehéz.
Ryle karaktere tulajdonképpen Atlas mellé állítva világítható át igazán. Mindkettőjüknek nehéz a múltja, de teljesen más emberré váltak felnőtt korukra. Ryle birtokló, agresszív, bosszúálló ember lett, aki bár beismeri a hibáit, de nem tesz meg eleget a változás érdekében. Atlas felül tudott emelkedni a sérelmein és nem zárta ki a megbocsátás esélyét.Nem gondoltam volna, hogy ez a regény még hatalmas meglepetéseket tartogat Atlas révén. Felbukkan a regényben az évek óta nem látott anyja és megjelenik a féltestvére is, akiről eddig nem is tudott. Hirtelen szembesül a felelősséggel az öccse iránt, akivel le sem tagadhatnák a közös vonásokat, annak ellenére, hogy más az apjuk. Ezer fokon ég ez a srác, hiszen két éttermet működtet, itt van a semmiből jött családi probléma, ami nagyon is ismerős neki, hiszen az öccsét is hasonlóan "neveli" az anyjuk. És ott van a kapcsolata Lily-vel, aki felé hatalmas türelmet tanúsít, pedig azonnal magához kötné legszívesebben, hiszen az érzelmek hosszú évek óta ott vannak mindkettőjük szívében, ez most lángra gyúlt. Szerencsére ezen a vonalon nem kellett csalódnom, imádtam minden pillanatát a szerelmük kibontakozásának, mintha helyére került volna a világegyetem. Atlast végül is ebben a regényben ismerhettem meg igazán, bár már eddig is a legjobb pasik közé soroltam, de ebben a részben szerintem nincs olyan olvasó, aki ne szeretne még jobban belé. Képtelenség felsorolni az érveket, olvasd el a könyvet.
A mellékszereplők jól megállták a helyüket, nagyon bírtam Theo-t, aki bölcs tanácsokkal látta el Atlast a szerelmi életével kapcsolatban, Hogy Theo csak 13 éves? Nem zavart senkit, nagyszerű terapeuta volt. Alyssa és Marshall nem voltak részrehajlók Ryle felé, ezt nagyon értékeltem. Josh karaktere egy derült égből villámcsapás volt, nem csodáltam, hogy Atlas is kiakadt, és ez a legenyhébb kifejezés, ami eszembe jut. De tudta kezelni, a tőle telhető legjobb módon, hisz magát látta benne.
Úgy érzem, az első regény másképp volt érzelmileg nagy hatással rám, sokkal fájóbb volt, nehezebb volt megemészteni. Most is voltak szívfacsaró pillanatok, és nagyon izgultam Atlas családja miatt, de közben tócsává olvadtam a szerelmüket olvasva, annyira jólesett, bármikor újrakezdeném a regény olvasását. Egyébként is imádom a régi naplórészleteket, leveleket egy regényben, és itt ezekkel valósággal elárasztott a szerző. 
Mindent összegezve nekem ez a regény egy ajándék volt, egy jutalom, aminek minden pillanatát élvezettel olvastam, nagyon köszönöm neked, Colleen Hoover.
A bejegyzéshez a képeket a Velünk véget ér filmes adaptációjának forgatási képeiből válogattam. Az eddigi kiszivárgott képektől nem vagyok boldog. Lily karaktere még hagyján, bár a stylist munkáját nem díjazom. A két pasi nem remegtette meg a szívem, hogy finoman fogalmazzak. Nagyon el fogják szúrni, ha nem teszik bele a visszaemlékezős részeket, márpedig a jelenlegi stáblistában nincsenek fiatalkori szereplők. Még azért reménykedem, hogy nem cseszik el, CoHo ott van a producerek között.
Képek: Pinterest
 
Borító: Eredeti, nyilván úszni kell a vízben.
 
Kedvenc karakter Atlas, Lily.

Szárnyalás: Kb minden.

Mélyrepülés:  -

Érzelmi mérce: Nincsenek elsietve a dolgok, de nem kell aggódni, a kedves olvasó bőven megkapja amire vágyik.

Értékelés: 

 
 Nyereményjáték
 
A regény izgalmas beleolvasóját feltétlenül olvassátok el, ez alapján meg tudjátok válaszolni az állomásokon feltett  kérdéseket. A helyes válaszokat írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő sorába. Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésére, hogy a megkapott értesítő levélre válaszoljanak, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.
 
Kérdés: A regény kezdetekor mennyi idős Emerson?
 
 
További állomások:
Blogturné Klub
06.09 Kelly és Lupi olvas
06.11 Dreamworld extra
06.13 Fanny’s Library
06.15 Sorok között
06.17 Csak olvass! extra
06.19 Csak olvass!
 

 

2023. június 7., szerda

Krystal Marquis: Davenport család - Bátraké a szerencse (Davenport család #1)

 


A Davenport család egy hamisítatlan történelmi romantikus regény, mely négy lány életét követi nyomon a 20. század eleji Amerikában, akiknek nemcsak a fiatalok mindennapi problémáival kell megküzdeniük, de a bőrszínűk miatti megbélyezéssel is. Tarts bloggereinkkel a Davenport család turnéján, és ha velünk játszol, egy példány is a tiéd lehet a regényből!

Menő Könyvek, 2023
432 oldal
Fordította: Balássy Fanni
Goodreads: 3,70
Besorolás: történelmi romantikus, történelmi fikció

Romantikus ​történelmi fikció a Bridgerton és az Emily Párizsban rajongóinak!

A Davenport család lány tagjai, szolgálójuk és legjobb barátnőjük egy forrongó időszakban próbálják megtalálni az útjukat az életben és a szerelemben.
1910-ben járunk, Chicagóban. A vagyonos és tekintélyes Davenport család rangját William Davenport, az egykori rabszolga harcolta ki. Fényűző körülmények között élnek, szolgákkal, ezüst étkészlettel és ragyogó partikkal, a szerelmet keresve – még ott is, ahol nem kellene.
A gyönyörű Olivia az alkalmas férjjelöltet keresi, míg meg nem ismerkedik a karizmatikus emberi jogi harcos Washington DeWhight-tal, és fel nem szikrázik köztük a levegő. A fiatalabb lányt, Helent sokkal inkább az automobilok érdeklik, mint a szerelem – csakhogy rövidesen nővére udvarlójához kezd vonzódni. Amy-Rose, a szolgálójuk saját üzletről álmodozik, és egy olyan férfiról, aki sosem lehet az övé: Olivia és Helen bátyjáról, Johnról. A férfira Olivia legjobb barátnője, Ruby is szemet vetett, bár úgy tűnik, kevés sikerrel, míg családja nyomására flörtbe nem kezd, egy másik férfi érdeklődését felkeltve.
A Davenport család-sorozat első kötete az amerikai történelem és a fekete polgárjogi harcok egy kevéssé ismert korszakába vezet el, C. R. Patterson és családjának igaz történetére alapozva. A fordulatos, magával sodró könyvben négy elszánt fiatal nő küzd azért, hogy a saját útját járhassa és a szerelemre is rátaláljon.

Ez tipikusan az a könyv volt, aminél a borítóba (és a csodálatos élfestésbe) szerettem bele. A fülszöveget már csak utána olvastam el :).

Elöljáróban elmondom, hogy szerintem a regény címe egy kicsit félrevezető, mert igen, a négy főhősnő közül kettő a Davenport családhoz tartozik, a harmadik pedig náluk dolgozik, a negyedik pedig az egyik Davenport lány barátnője, de én ebből a címből inkább egy családregényre tippelnék. És ez nem az.

A történetünk az 1900-s elején lévő Chicagóban játszódik, a rabszolgaság eltörlése után körülbelül 50 évvel. A feketék már teljes jogú polgároknak számítanak, de persze csak elméletben. A fehérek sok esetben ugyanúgy lenézik őket, nehezen vagy egyáltalán nem ismerik el az egyenjogúságot. A főhőseink pedig mind feketék. A Davenport család jobb helyzetben van, hiszen gazdagok. Nagyon gazdagok. Főhősnőink édesapja egy rettentő sikeres kocsigyártó lett, ami megalapozta a család hírnevét és anyagi jólétét.
Olívia az egyik főszereplőnk a társadalmi elvárásoknak megfelelően házasulandó korban van. Talál is egy megfelelő fiatalembert, akit a családja is örömmel látna, de a sors közbeszól. Kiváltságos életének köszönhetően nem nagyon ismeri a való világ problémáit, hogy a feketéknek általában milyen a sorsuk és a helyzetük. Ám véletlenül találkozik egy jóképű fiatalemberrel, aki révén belecsöppen a fekete polgárjogi harcokba.
A testvére, Helen szintén lassan a házasulandó korba lép, ahogy a nővére férjhez menne, neki kellene lennie a következőnek. De ő nem erre vágyik. Gyerekkora óta vonzzák a csavarok, a gépek, a motorolaj, minden, amit lehet szerelni. Nem érdekli a divat, a pletykák, a jó partik, csak a SZERELÉS. A szülei ezért egy nevelőnőt fogadnak mellé, hogy Helenből partiképes kisasszonyt faragjon.
Amy-Rose, a lányok szolgálója pedig a két lánnyal együtt nőtt fel. Tehetséges fodrász, így mer egy nagyot álmodni - saját üzletet szeretne és a saját lábára szeretne állni. Mindezt úgy, hogy fekete és ráadásul NŐ.
A negyedik főhősünk pedig Ruby. Az ő családja is jólétben élt, de az édesapja politikai pályára lépett és ez felemésztette szinte minden vagyonukat. Az egyetlen kiút a szegénységből, ha Ruby jó partit talál, egy gazdag férjet.

Ezek a történetek már önmagukban is egy-egy regényt kitennének, de az írónő mégis úgy döntött, hogy egybe rakja a négy életutat. Persze sokféleképpen kapcsolódnak is egymáshoz, hiszen mint egy jó szappanoperában (ha szabad egy ilyen regénynél ezt így említeni), a lányok ismerik egymást, a szerelmi szálak keverednek, kavarodnak, hiszen szinte senki nem azzal a férfival képzeli el a jövőjét, akit neki szántak. Félreértések, titkok, reményteli és reménytelen szerelmek, bálok, lopott csókok, van itt minden, amit csak elképzelünk. De természetesen nem csak romantikával van teleszőve ez a regény, hiszen betekintést kapunk az akkori korszakba, hogyan bántak a feketékkel és a NŐKKEL. Hiszen mind a négy főszereplőnk nő és ha el is vonatkoztatunk attól, hogy milyen a bőrszínük, az akkori helyzetük akkor is minden volt, csak nem irigylésre méltó. Teljesen mindegy, hogy gazdagabb vagy szegényebb rétegről beszélünk. Arra azonban vigyázott a szerző, hogy mindezt emészthetően, könnyedebben tálalja. Érintjük ezeket a problémákat, de csak épp annyira, hogy legyen kerete ennek a romantikus történetnek.
A főhősnőink mindegyike jól megalkotott, a maga nemében különleges karakter. Nehezen tudnék kedvencet választani közülük, talán, ha nagyon megerőltetem magam, akkor Amy-Rose lenne a "best" a négy lány közül, hiszen ő indul a legmélyebbről és mer a legnagyobbat álmodni.
A lányokkal ellentétben a férfi szereplők számomra nem voltak különlegesek. Ők is kaptak háttértörténetet természetesen, de kijött a sorok közül, hogy a szerző a lányokra helyezte a hangsúlyt, a férfiak abszolút csak mellékszereplők voltak. 

És a történet vége? Mivel ez egy sorozat első része, így sima lezárást senki ne várjon, mert az nincs. Én imádtam, hogy így félbe lett hagyva sok szál, mert így már biztos, hogy szeretném olvasni a következő részt is, hiszen kíváncsi vagyok, hogy melyik lány hová, kivel és meddig jut el.
Hogy mennyire lesz érdekes a beharangozóban írt "Bridgerton család" és az "Emily Párizsban" rajongóinak? Az elsőre azt mondom, hogy igen, van hasonlóság a Davenport és a Bridgerton család között. De hogy a másodikat milyen elgondolásból tették a beharangozóba? Ötletem sincs :D. 

Összességében örülök, hogy időt szántam erre a regényre és ajánlom mindenkinek, aki egy kevésbé ismert korszakban játszódó, könnyed, romantikus regényt szeretne olvasni. 

Borító: Látványos, és az élfestése pedig még különlegesebbé teszi

Kedvenc karakter: Amy-Rose

Szárnyalás: a történet maga

Mélyrepülés: - 

Érzelmi mérce: romantikusnak mondják a könyvet, van is benne egy-két romantikus pillanat, de szerintem nem ezen van itt a hangsúly

Értékelés:  


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
A Davenport család egy igazán izgalmas történelmi romantikus, ezért mostani játékunkban a műfaj híres képviselőit keressük. A feladat csupán annyi lesz, hogy a blogokon található szereplők alapján kitaláljátok, hogy melyik regényre gondoltunk, és beírjátok a könyv címét a Rafflecopter doboz megfelelő sorába.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Richárd, Emma, Emília, Vilmos


a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Június 03 - Utószó
Június 05 - Dreamworld 
Június 07 - Kelly és Lupi olvas
Június 09 - Readinspo
Június 11 - Sorok között
Június 13 - Dreamworld extra

2023. június 1., csütörtök

Alexandra Bracken: Lore - blogturné extra

 



Hétévente a megbüntetett istenek kénytelenek az emberek között járni, de egyesek megpróbálják levadászni őket hatalmukért és halhatatlanságukért! Az utolsó istenek egyike, Athéné Lore segítségét kéri az új vadászat alkalmával. Tartsatok bloggereinkkel az új kalandjukon, és ne feledjétek, hogy ha velünk játszotok, akkor a turné végén megnyerhetitek a Maxim kiadó által felajánlott LORE példányt!

Maxim Kiadó, 2023
496 oldal
Fordította: Bozai Ágota
Goodreads: 3,78
Besorolás: fantasy, mitológia, urban fantasy, ifjúsági

Tagadhatod ​a sorsot, de a sors nem tagadja meg magát.
Ha harcolsz ellene, az nem ment meg attól, ami rád vár.

Egy régi lázadás büntetéseként hétévente kilenc görög isten kénytelen halandóként járni a földön, és ősi dinasztiák leszármazottai vadásznak rájuk. Mindannyian meg akarnak ölni egy istent, hogy megszerezzék annak hatalmát és halhatatlanságát.
Lore Perseous már régen hátat fordított ennek a brutális világnak, miután egy rivális dinasztia megölte a családját. Évekig ellenállt a bosszú gondolatának, de a következő vadászat előtt segítségét kéri két résztvevő: Castor, a rég halottnak hitt gyerekkori barát, aki megdobogtatja Lore szívét, valamint az utolsó eredeti istenek egyike, a súlyosan sebesült Athéné.
Az istennő szövetséget ajánl közös ellenségük legyőzésére. Azonban Lore döntése, hogy sorsát Athénéhoz köti, és újra csatlakozik a vadászathoz, halálos árat követel – és talán nem is elég ahhoz, hogy megállítsa egy új isten felemelkedését, akinek hatalmában áll az emberiséget térdre kényszeríteni.

BLOGRTURNÉ EXTRA - INTERJÚFORDÍTÁS

A Lore világában, hétévente az ősi vérvonalak leszármazottai részt vesznek az Agonban, amely során kilenc isten halandóvá válik és az Agonban részt vevő családok tagjainak esélye van arra, hogy az istenek erejét és halhatlatlanságát megszerezzék úgy, hogy levadásszák és megölik őket. Mi adta az ötletet az Agonhoz?

Íróként folyamatosan vezetek egy “kívánságlistás” ötletlistát és az Agon valójában két ilyen kívánságlista-elem összetalálkozásának eredményeképpen jött létre!

Már nagyon régóta szerettem volna egy olyan történetet írni, ami a görög mitológián alapul, de egyik ötletemet sem éreztem elég jónak és nem volt semmilyen módja annak, hogy a modern világunkba helyezzem őket – amit nagyon szerettem volna. Ugyanakkor azt reméltem, hogy sikerül egy olyan történetet írnom, ami valamilyen versenyre vagy versengésre alapul. Nem is tudom, hogy miért tartott olyan sokáig, hogy rájöjjek, hogy a két dolog hogyan kapcsolódhat össze – hiszen a vadászatok és az atlétikai versenyek fontos szerepet játszottak az ókori görög kultúrákban és a mitológiában is hangsúlyosan szerepeltek. Mivel mind a két dolog még mindig nagyon is része a világunknak, így tudtam, hogy nagyon érdekes lenne megnézni, hogy a vadászat egy ilyen ősi változata hogyan illeszkedne be egy hihetetlenül modern városba.

A másik fő inspirációm pedig az volt, hogy mennyi tökéletesen kegyetlen isteni büntetés szerepelt a mítoszokban. Az egyik jó (inkább borzalmas) példa erre Aktaión története, aki vadászként egy hatalmas falkányi vadászkutyát tartott. A történetének az egyik változata szerint véletlenül meglátta Artemiszt fürdőzés közben, aki szarvassá változtatta, és a vadászt a saját kutyái téptek szét (áááúúú!) – így a vadászból lett a vad. Hasonlóképpen az Agon istenei emberek millióit voltak hajlandóak feláldozni, hogy megőrizzék a hatalmukat és a rangjukat, ezért valahol helyesnek tűnt, hogy Zeusz megátkozza őket, hogy megtapasztalják milyen a halandóság és tehetetlenség.

Az Agon időszaka alatt a kilenc isten egyikének a megölése lehetővé teszi a vadásznak, hogy elnyerje az adott isten erejét és halhatatlanságát. Ha választhatnál, a kilenc isten közül melyikük erejét szeretnéd megkapni?

Oh! Tudod, ezen még nem igazán gondolkodtam el, főleg azért nem, mert a történetben ennek a hatalomnak a megszerzése szörnyű feltételekkel jár. De Apolló erejét választanám, habár néha Afrodité meggyőző ereje nagyon hasznos lenne!

A könyvben szereplő istenek közül, beleértve az eredeti és az új isteneket is, kik voltak a kedvenceid, akikről a legszívesebben írtál?

Egyértelműen Athéné és Artemisz. Athéné mindig is a kedvencem volt az istenek közül, amikor gyerekként a görög mítoszokról szóló könyveket bújtam, de ahogy idősebb lettem, sokat fejlődött a róla alkotott képem és ez volt az egyik dolog, amit a történet során szerettem volna kifejteni. Artemiszt egyszerűen szórakoztató volt megírni – azt akartam, hogy legalább az egyik eredeti isten térjen vissza a saját lényéhez a történetben és Artemisz, maga a vadásznő egy kissé eldurvult ebben.

Mennyire volt más az új isteneket, például Ércbeborítottat és Repkénykoszorúst megalkotni, mint az eredeti isteneket, mint Athénét, Artemiszt, stb újragondolni?

Valójában nem különbözött sokban, már csak azért sem, mert ki akartam hangsúlyozni, hogy a hatalom mennyire megrontó tud lenni és ehhez a régi és az új isteneket is fel kellett használnom. Írás közben egy dolgot tartottam mindig szem előtt, hogy az új istenek halandó életükben megtapasztalták az emberiességet, ami nyilvánvalóan hatással volt a döntéseikre istenként. Viszont az eredeti istenek bár megtapasztalják az olyan emberi érzelmeket, mint a féltékenység, a harag és a kicsinyesség, de ők nem emberek és ezt végzetes hiba lenne elfelejteni.

A vérvonalak egyik alapeszméje a kleosz, a végső dicsőség elérése harcban vagy legendává válás útján. Ez a vérvonalak társadalmának a mozgatórugója és ez az, ami a fiatal Lore-t is elindítja a saját utazásán, amikor gyerekként kijelenti, hogy “legenda lesz”. Hogyan jött létre a vérvonalak társadalma és mi inspirált arra, hogy a kleosz fogalmát ilyen jelentős ösztönzésként használd ebben a társadalomban?

A Lore-ral kapcsolatos kutatásaim nagy része abból állt, hogy az ókori Görögország különböző kultúráiról olvastam, különösen a spártaiakról és megpróbáltam megérteni, hogyan építették fel a világukat és a hitvilágukat. Fontos volt szem előtt tartani, hogy a görög mitológia történeteit valójában arra használták, hogy megmagyarázzák a világot és igazolják a szertartásaikat és az életmódjukat.

Azt szerettem volna, ha a vadászok vérvonalai úgy éreznék, hogy a közönséges halandók fölé emelkednek és ugyanúgy rendkívüli sorsra lettek kiválasztva, mint a híres őseik. Ez annyira csábító és erőteljes hit – hogy ezt még évszázadok múltán is hihetetlenül nehezen engedik el. És, hogy még egy lépéssel továbbmenjünk, fent akarnák tartani azokat a szokásokat, történeteket és eszméket, amelyek ezeket megerősítették. A regény megírásának az egyik legnagyobb kihívása az volt, hogy megtaláljam a módját annak, hogyan tudnának beilleszkedni egy modern környezetbe, például a technológia segítségével, de mégsem hajlandók szembenézni a hitük problematikus elemeivel.

A kleosz koncepciója izgalmas, nem igaz? Már csak az az elképzelés is, hogy a dicsőség vagy a hírnév olyasvalami, amit örökölhetsz, megszerezhetsz vagy elveszíthetsz, és, hogy ez teljes mértékben mások rólunk alkotott képén alapul. Ez valójában arra vezethető vissza, hogy valami nagyszerűt akarunk tenni, hogy emlékezzenek ránk, ami egyfajta halhatatlanságot jelent. Tudtam, hogy ennek szerepelnie kell a történetben, mivel a vadászok harcos nevelést kapnak és a kleosz apák és fiúk között öröklődik. Ez persze azt jelenti, hogy hatalmas feszültség képződik Lore ez iránti vágya és a társadalom elutasítása között, ami még csak esélyt sem ad neki erre. Az sem véletlen, hogy Lore neve Lore lett, és hogy ezt használtuk a könyv címeként!

A történet másik témája, amely a vérvonalak patriarchális társadalmában uralkodó szexizmuson keresztül jelenik meg, a nők jogainak és hangjának elnyomása. Ezt a könyvben tovább fejtegetjük azzal, hogy a görög mítoszokban a nők történeteit gyakran úgy csavarják, hogy azok inkább egy férfiközpontú történetbe illeszkedjenek, Medúza története is ezek közé tartozik. Ezeknek a történeteknek mely elemei foglalkoztattak és hogyan szőtted bele ezeket a történetbe?

Már gyerekként is, amikor először olvastam a görög mitológiát, rettentően dühített a nőkkel szembeni szexuális erőszak és bánásmód. A sors véletlenje folytán pont 2017-2018-ban írtam a könyvet, épp abban az időszakban, amikor végre nagyobb horderejű beszélgetések folytak a Me Too mozgalom kapcsán és ez abszolút beleépült a történetem érzelmi alapjába.

Elkezdtem komolyabban gondolkodni azon, hogyan változtattam tudatosan és akaratlanul is a viselkedésemet, hogy elboldoguljak egy olyan világban, amely túlságosan gyorsan bünteti meg a nőket az ambicióikért vagy a haragjukért. Ezeket az érzéseket öntöttem bele a történetbe. Azt is szerettem volna feltárni, hogy mennyire károsak és elnyomóak a patriarchális társadalmak azok számára, akik nem rendelkeznek kiváltságokkal és hatalommal és érintettem azt is, amit említettél – hogy a történelemben és a történetmesélésekben folyamatosan meg kell kérdőjelezned, hogy ki meséli és miért. Az ókori Görögország eszméi a nyugati kultúra gyökerét képezik és a könyvben felvetett kérdések közül sok még ma is elkeserítően aktuális.

A könyv tele van nagyon érdekes célzásokkal és utalásokkal a görög mitológia különböző történeteire. Utolsó kérdésként, melyek a kedvenc görög mítoszaid?

Mindig is szerettem az olyan utazásokról és kalandokról szóló történeteket, mint az Odüsszeia, különösen azért, mert elég sok kapcsolatot láthatunk az istenek és a halandók között. Thészeusz története a labirintusban (hála Ariadnénak, a valódi hősnek) mindig is a kedvencem volt – annyira komor és feszültséggel teli! És a görög mitológia összes szerelmes története közül – a legtöbbjük eléggé ijesztő vagy szerencsétlen sorsú – mindig is szerettem Erósz és Psziché történetét.

  

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Történetünk egy görög mitológiát tartalmazó Young Adult regény, így a mostani játékunk is ehhez a témához kapcsolódik! Minden állomáson találtok egy nevet, és az a feladatotok, hogy kitaláljátok a könyv/könyvsorozat címét és az írójának a nevét, amiben szerepel!
(Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Kérjük, hogy levelünkre 72 órán belül válaszoljatok, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk! A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Pierce Oliviera

a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
[Blogturné Klub]
Május 26 - Csak olvass!
Május 30 - Hagyjatok! Olvasok! extra
Június 1 - Kelly és Lupi olvas - extra
Június 3 - Könyv és más

Rendszeres olvasók